• KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

   18.01.2022 19:08

   Na początku grudnia 2021 r. ogłoszono w szkole konkurs dla uczniów klas I-III na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Wpłynęło 20 stroików, które oceniało Jury w składzie: Edyta Krzemińska (wicedyrektor), Edyta Drobysz (plastyk), Dorota Szprychel (organizator).

   Szkoła nie pamięta konkursu, w którym aż tak trudno było wyłonić zwycięzców, bowiem wszystkie prace reprezentowały jednakowy, niezwykle wysoki poziom artystyczny. Niestety, nie można było nagrodzić wszystkich. Nikt jednak nie odejdzie z pustymi rękoma, bowiem organizator przewidział również dyplomy za uczestnictwo oraz nagrody pocieszenia. Wybierając najlepsze prace, Jury kierowało się przede wszystkim kryteriami: SAMODZIELNOŚĆ wykonania, pomysłowość, wkład pracy i ogólny wyraz artystyczny.

   Wręczenie nagród ufundowanych przez organizatora oraz dyplomów odbędzie się podczas najbliższego apelu.

   Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się (kolejność nie odzwierciedla kolejności lokat): Karolina Mikołajczuk, Julia Kurowska, Gniewosz Szpyruk, Paulina Oleszczuk, Michalina Chiluk, Nina Trebik i Paulina Kamińska.
   Gratulujemy.

  • KONKURS NA BOMBKĘ

   09.01.2022 16:56

   W szkole nieustannie coś się dzieje, bowiem nauczyciele i dyrekcja starają się aktywować uczniów, pobudzać ich wyobraźnię oraz kreatywność, a przede wszystkim mobilizować do samodzielności.

   Jednym ze sposobów realizacji tego założenia było zorganizowanie w grudniu 2021 r. przez panią Dorotę Szprychel konkursu dla uczniów klas I-III na najładniejszą bombkę.

   Wpłynęło 21 prac. Były bardzo różnorodne ze względu na technikę wykonania oraz reprezentowały różny poziom samodzielności, pomysłowości i dokładności.

   Wyłonienie najlepszych bombek okazało się zadaniem dość trudnym, niemniej jednak do nagród i wyróżnień zostało wybranych 6 prac. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy oraz nagrody (nagrody główne, wyróżnienia i nagrody pocieszenia) ufundowane przez organizatora.

   Listę nagrodzonych i wyróżnionych uczniowie poznają podczas najbliższego apelu.  

  • PAMIĘTAMY O SENIORACH Z DPS W KOSTOŁMOTACH

   09.01.2022 16:34

   Boże Narodzenie to czas, który wszyscy chcemy spędzać w gronie najbliższych i w którym pamiętamy o innych, chcąc dzielić się z nimi radością wynikającą z narodzenia Pana Jezusa. Również uczniowie klas I-III, którzy przystąpili do konkursu na najładniejszą bombkę, oraz uczniowie klasy III b pod opieką pani Doroty Szprychel pamiętali o tych, którzy, być może nie spotkają rodziny lub będą zmuszeni spędzić święta poza rodzinnymi domami, a mianowicie w DPS w Kostomłotach.

   Do DPS-u przed Bożym Narodzeniem zostały przez panią Szprychel zawiezione bombki wykonane samodzielnie przez uczniów klasy III b podczas zajęć plastycznych oraz bombki, które napłynęły w grudniu na konkurs artystyczny. Nauczycielka również  przekazała pracownikom i podopiecznym życzenia od całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu.

   Fakt, że najmłodsi uczniowie pamiętali o podopiecznych DPS, wzbudziło radość pracowników ośrodka oraz samych seniorów. Liczą oni na podtrzymanie kontaktu oraz podjęcie współpracy po ustaniu pandemii Covid-19.

  • Dzień wolny od zajęć szkolnych

   05.01.2022 11:39

   7.01.2022 r. (piątek)

   dzień wolny od zajęć szkolnych

  • Bożonarodzeniowa prezentacja

   05.01.2022 11:37

   Uczniowie klasy 8a i 7a zapraszają do obejrzenia prezentacji w języku rosyjskim.