• Dziewczęta z „jedynki” siódmą drużyną w Polsce

16.06.2024 19:12
      Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Rozgrywany jest w 3 kategoriach wiekowych: do lat 8, do lat 10 i do lat 12 wśród dziewcząt i chłopców. Organizatorem jest PZPN.

W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 11 200 drużyn z 378 powiatów. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu pod opieką Andrzeja Korbala zdobyły 1 miejsce w finale wojewódzkim turnieju  w dniu 21 maja w Lubartowie. W dniach 8-10 czerwca wystąpiły w Ogólnopolskim Finale w Warszawie.
      Dziewczęta w kategorii u 12 zagrały w składzie:
      Beniuk Nikola, Jaszczyk Julia, Kurowska Julia, Leonienko Joanna, Maroszczuk Zuzanna, Mikołajuk Karolina, Zasiuk Nikola, Bednarzak Hanna.
      Wyniki w grupie:
      SP nr1 Terespol – SP nr 2 Płońsk – 4:1
      SP nr1 Terespol – Gaduły Zelów                                -  2:2
      SP nr1 Terespol – SP Sława                                         - 2:4
      w ćwierćfinale:
      SP nr1 Terespol –  Wierzchosławice                           - 2:3
      w meczu o 7 miejsce:
      SP nr1 Terespol – AP PSP Klimontów                       - 1:0
      Rywalizację w tej kategorii wygrały dziewczęta UKS SAP „Szóstka” Brzeg.
      Finał sędziował Szymon Marciniak. Obecny był trener reprezentacji Polski Michał Probierz oraz piłkarze: Nicola Zalewski, Kacper Urbański i Mateusz Kochalski. Dziewczęta otrzymały dyplomy, medale oraz mnóstwo gadżetów (min.: plecaki, ortaliony, czapeczki) oraz stroje.
      Wszyscy uczestnicy turnieju obejrzeli mecz piłki nożnej Polska Turcja.

W tej samej kategorii chłopcy ze szkoły podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej wywalczyli również 7 miejsce.

• Konkurs ekologiczny „Ochrona środowiska naszym wspólnym celem”

10.06.2024 17:35
      W ramach działań proekologicznych zorganizowano dla uczniów szkoły podstawowej konkurs, którego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Uczestnikami konkursu plastycznego byli uczniowie klas I–IV, natomiast w konkursie fotograficznym i filmowym brali udział uczniowie klas V–VIII.

Konkurs plastyczny polegał na stworzeniu prac ukazujących odnawialne źródła energii i ich wpływ na ochronę środowiska. Dzieci miały za zadanie zilustrować, jak człowiek może chronić przyrodę przed degradacją poprzez wykorzystanie ekologicznych rozwiązań.

Uczniowie klas V–VIII mieli za zadanie przygotować zdjęcia lub cykl zdjęć przedstawiających działania człowieka związane z odnawialnymi źródłami energii i ich pozytywny wpływ na przyrodę. Celem było ukazanie realnych przykładów proekologicznych inicjatyw.

W konkursie filmowym uczniowie klas VI–VIII przygotowali krótkie filmy dokumentujące, jak odnawialne źródła energii mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Filmy miały na celu edukację i inspirowanie innych do podejmowania ekologicznych działań.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Wyłoniono zwycięzców oraz wyróżniono najlepsze prace w każdej kategorii, co dodatkowo motywowało młodych ekologów do dalszej aktywności na rzecz środowiska.

Zdjęcia:

2. Beniuk Amelia kl. 4 c

3. Maja Dawidiuk kl. 4c

M. Kamińska

• Wyniki konkursu fotograficznego „Aktywność fizyczna – wpływa na zdrowie psychiczne”

01.06.2024 18:30
      W naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny, którego celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na wpływ aktywności fizycznej na zdrowie, sprawność fizyczną i psychiczną.

Chcieliśmy nie tylko uświadomić, jak ważna jest codzienna dawka ruchu, ale także zmotywować uczniów do wdrażania prozdrowotnych postaw oraz nabywania umiejętności, które pozwolą im jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.
      Pamiętajcie, że regularna aktywność fizyczna to klucz do dobrego samopoczucia!
      Serdecznie gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prac konkursowych.

Wyniki konkursu:
      I miejsce: Agnieszka Benich VIIc
      I miejsce: Bartłomiej Hausman Va
      II miejsce: Mateusz Kondratiuk VIIb
      II miejsce: Jakub Bronisz Vb
      III miejsce: Maciej Parzyszek VIIIb
      Wyróżnienie: Karolina Mikołajuk Vb

Organizatorzy konkursu:
      E. Rudzka

• Wyniki konkursu "Żeby uczyć się dobrze i wyglądać zdrowo, dużo się ruszaj i odżywiaj kolorowo!!!"

01.06.2024 18:28
      Celem konkursu było zwrócenie uwagi na znaczenie aktywności fizycznej, nawodnienia i zdrowego odżywiania dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Uczniowie wykazując się wiedzą i kreatywnością przygotowali plakaty promujące zdrowy styl życia. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wspaniałe prace!

Wyniki konkursu:

I miejsce Antoni Hurman  Ia