• Wyniki konkursu "Bezpieczny? Internet"

26.02.2024 19:15

Celem konkursu „Bezpieczny? Internet” było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń (zarówno zagrożenia technologiczne, jak i zagrożenia dotyczące zachowań użytkownika np. cyberprzemoc, hejt, kontakty z nieznajomymi, zagrożenia utraty prywatności online, szkodliwe treści, uzależnienia, media społecznościowe) wynikających z korzystania z Internetu.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I-III i  10 z klas  IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu.

Laureatami konkursu zostali:
      Klasy I – III

I miejsce Lena Chodzińska kl. IIIa
      II miejsce Dawid Mironiuk kl. IIa
      III miejsce Aleksandra Lubaszko kl. Ib

Klasy IV-VIII
      I miejsce Jakub Skolimowski kl. VIIa
      II miejsce Agnieszka Benich VIIc
      II miejsce Maja Chodzińska VIIb
      III miejsce Gabriela Wójcik kl. Vc

Gratuluję zwycięzcom i wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim, którzy włożyli serce i trud w stworzenie swoich projektów konkursowych.

• ,,Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w oczach dziecka”

05.02.2024 21:11

We wrześniu 2023 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu został ogłoszony konkurs plastyczny pt. ,,Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w oczach dziecka”.

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie szkoły podstawowej i dzieci z przedszkola. Prace zostały złożone do katechetów uczących w naszej placówce: pani Anny Tomczuk, pani Wioletty Czerko i księdza Pawła Paszkiewicza. Następnie wyeksponowano je na tablicach przy wejściu do kościoła parafialnego na czas jednego miesiąca, gdzie mogły być podziwiane przez parafian. Zostały one docenione przez Proboszcza Parafii Rzymsko- Katolickiej, księdza Mirosława Krupskiego, który ufundował nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom konkursu.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu zostały wręczone przez dyrekcję naszej placówki na apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego 2023/2024.

Anna Tomczuk

• Podsumowanie I półrocza w klasach I-III

27.01.2024 16:51

25.01.2024 r. odbyło się podsumowanie pracy uczniów klas I-III w I półroczu roku szkolnego 2023/2024.

Na uroczystym apelu uczniowie otrzymali z rąk pana dyrektora   Michała Świerzbińskiego i pani wicedyrektor Edyty Krzemińskiej  dyplomy za pilność, sukcesy w nauce  oraz 100% frekwencję.
      Podczas spotkania ogłoszona została lista laureatów konkursu ,,Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w oczach dziecka”. Organizator konkursu -pani A. Tomczuk  wręczyła laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
      Na koniec spotkania odbył się też występ klasy III b,w którym przypomniano zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych.
      Wszystkim Uczniom gratulujemy sukcesów w nauce i życzymy  udanych, bezpiecznie spędzonych ferii zimowych!

• Szkolny Konkurs Kaligraficzny - CYRYLICA

27.01.2024 11:15
      W styczniu odbył się konkurs dla uczniów klas siódmych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka rosyjskiego.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania. W konkursie wzięło udział 24 uczniów.
      Wyniki:
      I miejsce – Alicja Korbal
      II miejsce – Julia Polaczuk
      III miejsce – Małgorzata Wasiluk
      Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Projekt edukacyjny

15.06.2023 21:57

W czerwcu 2023 roku klasy trzecie ukończyły Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne.