• Osiągnięcia uczniów w konkursie "Bezpieczny? Internet"

24.02.2021 19:22

Cel konkursu
      - zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń (zarówno zagrożenia technologiczne, jak i zagrożenia dotyczące zachowań użytkownika np. cyberprzemoc, kontakty z nieznajomymi, zagrożenia utraty prywatności online, szkodliwe treści, uzależnienia, media społecznościowe) wynikających z korzystania z Internetu;
      - propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży;
      - rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji i prezentowania wiedzy z poszanowaniem praw autorskich;
      - pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży;
      -włączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.
      Konkurs  adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VIII Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi. W konkursie udział wzięło 24 uczniów.

Laureatami konkursu zostali:
      Klasy I - III

I miejsce    Julia Rajca kl. IIIa
      II miejsce  Paweł Jakimiuk kl. Ib
      III miejsce Aniela Terpiłowska kl. IIb
      III miejsce Maciej Butrym kl. IIa

Klasy IV-VIII
      I miejsce   Aleksandra Iwaniuk kl. VIIIB
      II miejsce  Maciej Badalski kl. IVb
      III miejsce Michał Butrym kl. Va

Gratuluję wygranym i dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prac konkursowych.

Małgorzata Kamińska

• Międzynarodowy konkurs prozy rosyjskiej „Żywa klasyka”

25.02.2021 14:12

Miło nam poinformować, że uczeń Rafał Benich reprezentował naszą szkołę w eliminacjach regionalnych  międzynarodowego konkursu prozy rosyjskiej. Rafał, mimo, że był najmłodszym uczestnikiem spisał się doskonale.  Recytował fragment powieści „Мальчик которому не больноА. Лиханова.

Cel konkursu – to nie tylko zainteresowanie uczniów utworami literackimi; konkurs przyczynia się również do promowania języka rosyjskiego.

Brawo Rafał!

• Konkurs z okazji XX Dnia Papieskiego

23.02.2021 11:23

W naszej szkole w październiku zorganizowany został konkurs z okazji  XX Dnia Papieskiego. Prace konkursowe można było wykonać w następujących formach: List do Jana Pawła II, wiersz o Papieżu Polaku, portret Papieża oraz kolaż graficzny. Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8.

Sytuacja pandemiczna uniemożliwiła rozstrzygnięcie konkursu w zaplanowanym czasie, dało się jednak zebrać i ocenić wszystkie prace Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczestników:

List do Jana Pawła II:

Kat. 1-3 1 miejsce Maciej Butrym 2a      Kategoria 4-8 1 miejsce Jakub Warakomski 6b

Wiersz o Papieżu:

1 miejsce Klaudia Lubeńczuk 7c, 2 miejsce Katarzyna Iwaniuk 7c, 3 miejsce Jowita Filipczak 7c

Portret Papieża:

1 miejsce Katarzyna Czerko 7c, 2 miejsce Julia Witkowicz 6b, 3 miejsce Paulina Żuk 7c

Kolaż graficzny:

1 miejsce Maciej Szewczuk 4b, 2 miejsce Maja Chodzińska 4b, 3 miejsce Mateusz Kondratiuk 4b

Gratulujemy najlepszym i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prac konkursowych.

Organizatorzy Wioletta Czerko i Elżbieta Kuczyńska

• Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Rosja w zwierciadle symboli architektury”

16.12.2020 10:41

Patrycja Kamińska – 8b została wyróżniona w kategorii klas 7-8.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży kultury rosyjskiej - w tym zabytków architektury w Rosji oraz kształtowanie wyobraźni i umiejętności plastycznych uczniów.

Łącznie nadesłano około 300 prac z 10 województw. Wszystkie prace przedstawiały osobliwości architektoniczne Rosji, zarówno te najbardziej charakterystyczne, rozpoznawalne na całym świecie, jak i te mniej znane, ale również unikalne w skali światowej.

Konkurs został zorganizowany przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS, gdzie nagrodzone prace będzie można oglądać przez cały rok.

Uczennicę wspierała nauczycielka Elżbieta Kuczko.

• PODSUMOWANIE KONKURSÓW O NASZEJ PATRONCE

15.10.2020 17:21

Z radością informujemy, że znamy wyniki szkolnych konkursów o naszej patronce. W konkursie wiedzy o św. Królowej Jadwidze, zorganizowanym przez p. Iwonę Gryszko zwycięzcami zostali:

w kategorii klas  V-VI

1. Julia Skiba kl. VIb

2. Zuzanna Andrzejuk kl. Vb

3. Julia Jakuszko kl. VIb

w kategorii klas  VII-VIII

1. Karolina Wieczorek kl.VIIIa

2. Natalia Przygocka kl. VIIa

3. Oliwia Tymon VIIIb

W konkursie plastycznym ,,ŚW. KRÓLOWA JADWIGA – PATRONKA NASZEJ SZKOŁY” zorganizowanym przez p. Danutę Daniluk i p. Edytę Drobysz laureatami zostali:

klasy pierwsze

I miejsce – Paweł Jakimiuk kl. Ib

II miejsce – Ola Bagrońska kl. Ib

III miejsce – Karolina Mikołajczuk kl. Ib

klasy drugie

I miejsce – Gabrysia Wójcik kl. IIc

II miejsce – Paulina Kamińska kl. IIb

III miejsce – Amelka Kurkowska kl. IIc

klasy trzecie

I miejsce – Bartosz Panasiuk kl. IIIa

II miejsce – Szymon Melaniuk kl. IIIa

III miejsce – Mikołaj Chomiuk kl. IIIb

Wyróżnienie -  Gniewosz Szpyruk  kl. IIb

klasy IV – VIII

I miejsce – Julia Jakuszko kl. VIb

II miejsce – Martyna Waga kl. VIIa

III miejsce – Maja Chodzińska kl. IVb

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

D. D.