• Wielkanocne babeczki w grupie Sówek

   29.03.2024 12:52

   Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy ,,Sówek" zajeły się dekorowaniem upieczonych babeczek przez p. J. Chiluk. 

   Używały do dekoracji lukru na którym układały wzory z drobnych cukierków, pianek i różnych barwnych posypek. Każde dziecko zabrało swoje pięknie udekorowane babeczki do domu, aby poświęcić je w Wielką Sobotę i skosztować razem ze swoimi bliskimi podczas uroczystego śniadania w Niedzielę Wielkanocną.

   M.G

  • Dzień Babci i Dziadka u Skowronków i Sówek

   01.02.2024 12:32

    

   W dniu 25 stycznia 2024 roku przedszkolaki celebrowały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci poprzez część artystyczna wyrażały szacunek, a także dziękowały i doceniały swoje babcie i dziadków za bezwarunkową miłość, ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę. Dla dziadków wiersz wyrecytowany przez wnuków i zaśpiewane piosenki czy zatańczone układy taneczne do utworów jest najbardziej wartościowym prezentem. Do tego przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich babć dziadków. Podczas całej uroczystość nie zabrakło wzruszeń i wiele uśmiechów na twarzach dzieci i ich najbliższych.

   M. BUTRYM
   M. GRYGOROWICZ 
   I. BIAŁOWĄS

  • Jasełka Bożonarodzeniowe w grupie Sówek

   18.12.2023 18:56

   Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, refleksji oraz nadziei. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieci z grupy "Sówki" przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe swoim rodzicom. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w Świętą Rodzinę, anioły, pasterzy oraz królów. Mali artyści z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Piękny śpiew pastorałek, kolęd oraz treści jasełek wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, skłoniły do refleksji.

   Po zakończonym spektaklu przy dźwiękach kolęd i świątecznych piosenek, odbyło się rodzinne dekorowanie pierniczków różnymi posypkami oraz lukrem. Wykonane pierniki będą wpsaniałym upminkiem z okazji zbliżających się świąt.

    

   Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie!

   M. Grygorowicz

  • Warsztaty świąteczne u Sówek

   15.12.2023 19:17

   W dniu 11.12.2023 roku w grupie Sówki odbyły się warsztaty świąteczne - pieczenie pierników. Naszym gościem specjalnym była pani Joanna Chiluk, mama jednego z młodszych dzieci w przedszkolu, która przekazała wiedzę teoretyczna dotyczącą pieczenia pierników, pokazała jakie są potrzebne produkty, różnego rodzaju przyprawy oraz opowiedziała krótką historie o piernikach. Przedszkolaki chętnie słuchały, oglądały, wąchały, dotykały różnych przypraw. Dzieci samodzielnie przygotowywały ciasto, wyciskały z foremek kształty pierników, które potem zabrały ze sobą do domu. Serdecznie dziękujęmy pani Joannie za wspaniałe warsztaty. 


   M. Butrym 
  • Mikołajki u Sówek

   10.12.2023 16:20