• Szkolny Konkurs Plastyczny Rosja w zwierciadle symboli architektury

10.12.2021 12:43

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów kultury rosyjskiej, w tym – zabytków architektury w Rosji, a także kształtowanie wyobraźni i umiejętności plastycznych uczniów.

Dwie najlepsze prace zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego konkursu "Rosja w zwierciadle symboli architektury", czyli prace Natalii Przygockiej i Marysi Juszczuk. Prace przygotowały również: Ola Utko, Julia Skiba, Klaudia Lubeńczuk.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „POLSKA – MOJA KOCHANA OJCZYZNA”

18.11.2021 12:30

W klasach I- III został zorganizowany konkurs plastyczny ,,POLSKA – MOJA KOCHANA OJCZYZNA”, którego celem było kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz rozwijanie dziecięcej twórczości plastycznej. Podsumowanie odbyło się podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w przeddzień uroczystości, czyli  10 listopada. Komisja konkursowa postanowiła jednogłośnie nagrodzić wszystkie prace. Nagrodzeni uczniowie otrzymali od Pana Dyrektora Zenona Iwanowskiego i Pani Dyrektor Edyty Krzemińskiej pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dziękujemy za udział  w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.

Opracowała: Ewelina Królik

• ,,Śpiewający Słowik”

23.06.2021 10:49

Uczennica naszej szkoły Małgorzata Wasiluk (4a) zakwalifikowała się do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK”.

Eliminacje powiatowe do tego konkursu odbyły się, niestety jeszcze zdalnie, 28 maja w Sławatyczach. Aby je przejść, należało wysłać nagrania dwóch piosenek. Małgosia nagrywała je w szkolnej pracowni muzycznej pod okiem instruktora – nauczyciela muzyki. (foto nr 1. 2.)

Sławatyckie jury było zachwycone jej wykonaniem utworów: ,,Boję się” oraz ,,Piosenka o muzyce” więc przyznało naszej artystce nominację do konkursu o randze wojewódzkiej. (foto nr 3.)

Finał konkursu odbywał się w 14 i 15 czerwca w Rykach na profesjonalnej scenie kina RENESANS. Podzielony był na 4 kategorie wiekowe. Małgosia wystąpiła w drugim dniu, a w jej kategorii znalazło się 17 najlepszych wykonawców z całego województwa lubelskiego. Wykonywała ,,Piosenkę o muzyce” (foto nr 4.) Występy wszystkich 77 wykonawców oceniało profesjonalne jury, które zwróciło uwagę na Małgosię zauważając jej walory głosowe, jednak miejsca w czołówce i awans na międzynarodowy festiwal w Pacanowie wywalczyły inne dzieci, zapewne z większym doświadczeniem scenicznym…

Młoda wokalistka z Terespola była jednak zadowolona z występu, a najbardziej ze zdobytego doświadczenia scenicznego, którego nie dawały udziały on-line. Oprócz prawdziwych oklasków po występie, pamiątkowego dyplomu i nagród od sponsora otrzymała gratulacje od jurorów, z którymi mogła też się sfotografować (Foto nr 5. z Wandą Kwietniewską i Wojciechem Cugowskim).

Życzymy Małgorzacie wielu takich przyjemnych doznań i wytrwałości w rozwoju talentu. Niech nadal z dumą reprezentuje Terespol i Szkołę, zdobywając nagrody i uznanie publiczności. Gratulujemy Rodzicom Małgosi Wasiluk i życzymy im jeszcze wielu powodów do dumy.

Tomasz Jezuit

• Małgosia Wasiluk – powrót na scenę.

21.06.2021 20:51

9 czerwca 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu odbyła się 6 edycja Powiatowego Festiwalu Solistów Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Tym razem – (nareszcie!) wykonawcy prezentowali się nie on-line, lecz na żywo przed publicznością, a impreza odbyła się na sąsiadującym z GCKSiT zadaszonym tarasie.

Do konkursu zgłosiło się 17 uczestników z wielu miejscowości powiatu bialskiego, a ich występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Janusz Maleńczuk, Michał Płanda i Radosław Żyła.

Terespol, a zarazem ZSP nr 1 reprezentowała Małgorzata Wasiluk – uczennica klasy 4 a, która pojechała do Kodnia w towarzystwie swojej mamy, siostry oraz nauczyciela muzyki - Tomasza Jezuita przygotowującego swoją uczennicę do występu. Małgosia wystąpiła w kategorii "Klasy 4-6" prezentując ,,Piosenkę o muzyce”. Zdobyła  II miejsce  otrzymała również statuetkę i dyplom.
        Młodej piosenkarce gratulujemy, dziękujemy za udział w festiwalu, życzymy powodzenia w dalszych muzycznych wyzwaniach.