• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 02.04.2020 13:42
      • 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Dzień Książki dla Dzieci, ma on na celu rozpowszechnienie książek i  wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku.
        Zajrzyjcie do biblioteki internetowej Wolne lektury.pl na pewno znajdziecie coś ciekawego. Dzisiaj polecam książki Frances Hodgson Burnett.
        Mała księżniczka to, obok Tajemniczego ogrodu i Małego lorda, jedna z jej najbardziej znanych powieści. Ponadczasowa opowieść o przyjaźni i sile charakteru.
        Tajemniczy ogród -  Mary Lennox, dziewczynka w  pozornie mrocznym otoczeniu odnajduje przyjazne dusze i sama zaczyna się zmieniać. Szczególnie od chwili, gdy pewien mały ptaszek pokaże jej drogę do klucza i ukrytych drzwi do zamkniętego ogrodu. A to dopiero pierwsza z tajemnic…