• Dzień Weterynarza oraz Florystki
   • Dzień Weterynarza oraz Florystki

   • 26.04.2020 11:46
   • 27 kwietnia obchodzimy kilka nietypowych świąt - tym Dzień Weterynarza oraz Dzień Florysty.

    Zawód weterynarza jest niezwykle ważny i bardzo potrzebny – gdy nasze ukochane zwierzątko jest chore, jego pomoc jest niezbędna. Lekarz weterynarz zajmuje się zarówno zwierzętami domowymi, jak i hodowlanymi. To oni niosą pomoc także zwierzętom dzikim, które ulegają wypadkom. Weterynarze wydają opinie oraz orzeczenia lekarsko-weterynaryjne, kontrolują mięsa oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

    Aby zostać weterynarzem należy skończyć studia na wydziale medycyny weterynaryjnej, a potem złożyć przysięgę, która łączy się z Kodeksem Etyki Lekarza Weterynarii.

    Zupełnie innym zawodem jest florysta – w tym wypadku także mamy do czynienia z przyrodą, tylko w innym charakterze. Florysta to osoba, która tworzy dekoracje roślinne – od niewielkich bukiecików, po ogromne przestrzenne konstrukcje.

    Floryści dbają o piękny wygląd pomieszczeń, a także zajmują się wizualną oprawą wielu uroczystości.  Florystów spotykamy głownie w kwiaciarniach, ale coraz popularniejsze są już profesjonalne firmy dekoratorskie.

    Aby zostać florystą można kształcić się w różny sposób, jednym z nich jest uczestniczenie w kursach oraz szkoleniach florystycznych.

    O ile weterynarz powinien być człowiekiem cierpliwym, wrażliwym i troskliwym, to florystę powinny cechować poczucie estetyki, wyobraźni i zdolności manualne. Może ktoś z Was zostanie kiedyś cenionym weterynarzem lub niezwykle kreatywnym florystą?

    Starszych uczniów zachęcam do obejrzenia filmików:

    https://www.youtube.com/watch?v=JbfazqDwkHY

    https://www.youtube.com/watch?v=tw2sUB9fyLc

     

    KK
   • Wróć do listy artykułów