• Zajęcia koła szachowego

• 09.02.2020 19:03
      • Zajęcia koła szachowego odbywają się w każdą środę w wymiarze 2 godzin lekcyjnych. Aktualnie regularnie na zajęcia uczęszcza około 15 do 20 dzieci w wieku od 5 latków do uczniów klasy szóstej. Cześć kółkowiczów wyjeżdża na zawody Bialska Liga Szachowa. Byliśmy w Białej Podl., Łomazach, Międzyrzecu Podl. Dwie drużyny wystartowały w finale Drużynowym Powiatu Bialskiego. Starsi zajęli IV miejsce natomiast młodsi szachiści zajęli III miejsce. Powoli na zawody zabieram dzieci, które w tym roku zaczęły uczęszczać na zajęcia. W najbliższym czasie czeka nas wyjazd do Konstantynowa. 23.02 mamy pierwszy rzut Grand Prix Terespola w Szachach a 15 marca spotykamy się wszyscy w naszej szkole na kolejny rzut Bialskiej Ligi Szachowej! Aktualnie na zajęciach rozpoczęliśmy Mistrzostwa Szkoły Dziewcząt klas I - IV. Gra 10 dziewczynek. Niedługo rozpocznę takie zawody dla chłopaków! Planuję też rozegranie mistrzostw dla dzieci 5 latków gdzie mamy wybitnego szachistę Wojtusia Niedziółko. Wśród starszych brylują bracia Piotr i Krzysio Gołębiewscy oraz Filip Samociuk. Chciałbym podziękować za współpracę nauczycielom Wieslawie Sacharczuk, 5 latki mi podrzuca oraz paniom na świetlicy głównie Anecie Witkowicz i Dorocie Szprychel oraz pozostałym. Bardziej zdolne dzieci uczestniczą w zajęciach klubu szachowego, współpracujemy tu ze Sławkiem Leszkiem. Panie Dyrektorze brakuje nam bardzo Szachów w Szkole... program który jeszcze bardziej rozwija umiejętności szachowe dzieci. To co ma Międzyrzec Podl. i Misie mała szkółka gdzie od lat ten program jest wdrażany. Niestety Misie będą drugą siłą w powiecie... my spadamy na 3 miejsce?!

Opiekun i instruktor szachowy Marek Fero Ferens