• Wycieczka klas V do Białegostoku

• 20.06.2022 14:10
      • Wycieczka do Białegostoku odbyła się w piątek 10 czerwca. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: Va, Vb oraz Vc, pod opieką pani Bogumiły Tymoszuk, pani Anna Puczki oraz pani Ewy Bloch. Rozpoczęła się ona od zwiedzania  Stadionu Miejskiego. Obecnie na stadionie swoje mecze rozgrywa występująca w Ekstraklasie Jagiellonia Białystok.
        Następnym punktem wycieczki było Epi-Centrum Nauki, Centrum Naukowe,  które znajduje się na terenie Stadionu Miejskiego. Skorzystaliśmy z Wystawy Głównej, na terenie której znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych i obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych.
        Po wizycie w Epi-Centrum przyszedł czas na obiad, na który wybraliśmy się do Galerii Handlowej Biała. Przy okazji dzieci skorzystały z wolnego czasu i zakupiły pamiątki.
        Po obiedzie, pełni sił  wybraliśmy się na spacer po Białymstoku zaczynając od Pałacu oraz Parku Branickich. Odwiedziliśmy również Rynek Kościuszki - główny plac Białegostoku, gdzie znajduje się Ratusz oraz malownicze kamienice. Zwiedzanie zakończyliśmy przy pomniku Księdza Jerzego Popiełuszki.
        Szczęśliwie powróciliśmy do Terespola późnym wieczorem.
        Anna Puczka