• 10.06.2024
    • Pszczółki w Krainie Rumianku


    • 6 czerwca 2024 r. maluchy z grup Jagódek oraz Pszczółek wyruszyły na wycieczkę do Krainy Rumianku w Hołownie.
     Już o 7 rano dzieciaki punktualnie zasiadły w autokarze i  po ponad godzinie zostały przywitane w Centrum Edukacji Kraina Rumianku. Czterolatki wzięły udział w dwóch niesamowitych zajęciach, prowadzonych przez bardzo sympatyczne panie. Maluchy samodzielnie wyrobiły ciasto, z którego wykonały chałki i bułeczki w kształcie ślimaka oraz świnki. Wypieki nie tylko cudownie pachniały, ale również smakowały. Przedszkolaki z apetytem zajadały się nimi w drodze powrotnej.
     Drugie warsztaty polegały na wykonaniu mydełek glicerynowych. I to zadanie Pszczółki oraz Jagódki wykonały znakomicie. Dzieci stworzyły piękne i bardzo ładnie pachnące mydełka, które zabrały do swoich domów.
     Ogromną atrakcją był także przejazd wozami ciągniętymi przez traktor po wsi Hołowno. Maluchy podziwiały pięknie zaprojektowane rzeźby, ustawiane po całej wsi oraz wiele budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu.
     Znalazł się oczywiście czas na zabawy na placu zabaw oraz zwiedzanie ogromnego obszaru Krainy Rumianku i znajdujących się tam atrakcji, jak np. Biały Dom czy Spichlerz Koronkowy.
     Przedszkolaki z apetytem zajadały się także kiełbaskami z ogniska oraz przysmakami, które spakowali im rodzice.
     Dzieciaki bardzo zmęczone, ale niezwykle szczęśliwe wróciły do domu, by opowiedzieć rodzicom o swojej regionalnej przygodzie w Krainie Rumianku.
     Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: Kamila Korneluk, Joanna Patrejko, Marzena Butrym oraz Katarzyna Karmasz, którym w opiece nad maluchami pomagały Grażyna Loda oraz Magda Wasilewska.      
    • Wróć do listy artykułów