• Kristina Goroszko w Rosji w ramach projektu «Dzień dobry, Rosjo!»

   • 28.08.2019 18:04
   • Delegacja pięciorga uczniów z Polski spędziła 7 dni w Moskwie w ramach projektu naukowego «Здравствуй, Россия!», organizowanego przez Rossotrudniczestwo – resort Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Projekt „Dzień dobry, Rosjo” jest organizowany dla uczniów uczących się języka rosyjskiego i osiągających znaczne sukcesy w tej dziedzinie. Ponad 700 uczniów z 43 państw przyjechało do Rosji, do trzech różnych miast: Moskwy, Petersburga i Kazania, żeby więcej dowiedzieć się o rosyjskiej historii i kulturze.

    Krysia, dzięki  swojemu zaangażowaniu, motywacji do nauki języka rosyjskiego została zgłoszona przez nauczycielkę Elżbietę Kuczko do wzięcia udziału w tym projekcie. Jej kandydatura została poparta przez pana Alexandra Dodonova - Kierownika Departamentu Języka Rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie.

    Znajomość uczniów z rosyjską stolicą zaczęła się od zwiedzania niesamowitych osobliwości miasta – Kremlu, Placu Czerwonego. Dzięki codziennym wycieczkom, Moskwa otworzyła się dla uczestników projektu w pełnej okazałości, jako tętniąca życiem nowoczesna metropolia, miasto tysiąca cerkwi, centrum kulturowych innowacji. Projekt „Dzień dobry, Rosjo” to nie tylko wycieczki, wykłady, dyskusje, to czas spędzony z rówieśnikami z różnych państw, zawieranie nowych przyjaźni, możliwość poznawania innych kultur i doskonalenie umiejętności  komunikowania się z nimi właśnie w języku rosyjskim. Był to już trzeci wyjazd młodzieży z Terespola do Rosji, w ramach tego projektu.

   • Wróć do listy artykułów