• Piękno poetyckiego słowa

• 04.12.2019 22:21
      • 26 listopada bieżącego roku nasi uczniowie: Maja Prokopiuk, Maciej Parzyszek i Kacper Sawczuk pod opieką D. Poleszczuk i A. Klim wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorkim Utworów Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy nad nim objęli: p. Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, p. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski oraz p. Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska. Patronatu naukowego udzieliło Siedleckie Towarzystwo Naukowe.
        Warto zauważyć, że recytacja naszych reprezentantów odznaczała się wysokim poziomem, jednak konkurencja była duża.
        Pierwszy etap konkursu – szkolny –   został zorganizowany jeszcze w październiku przez D. Poleszczuk i A. Skolimowską. Wtedy recytacja utworów polskich romantyków była oceniana w dwóch grupach wiekowych: IV-VI i VII-VIII.  Wówczas zostały przyznane następujące miejsca:
        - w grupie IV- VI
        I miejsce – Maciej Parzyszek
        II miejsce – Kacper Sawczuk

- w grupie VII- VIII
        I miejsce – Natalia Danieluk
        II miejsce – Maja Prokopiuk
        III miejsce  – Wiktor Pikuła

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca, mieli okazję zmierzyć się w konkurencji na poziomie wojewódzkim.
        Wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego dziękujemy za miłe chwile spędzone z piękną polską poezją.