• IX Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2022

• 24.01.2022 09:30
      • W niedzielę 16 stycznia 2022r. odbył się IX Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2022
        Przeznaczony był dla solistów oraz zespołów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgłosiło się 20 solistów i 7 zespołów. Soliści występowali w 3 kategoriach. Każdy uczestnik i zespół wykonywał jeden utwór z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.
          Występy oceniało Jury powołane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury.
           Uczennica naszej szkoły Małgorzata Wasiluk z klasy 5a występująca w kategorii klasy IV-VIII wykonała kolędę z musicalu METRO pt. ,,Uciekali'' i zdobyła II miejsce.
          Do występu przygotował ją nauczyciel muzyki Tomasz Jezuit.
            Wyróżnienie w kategorii zespołów zdobyła też Schola Parafialna "Strumień" śpiewając kolędę ,,Z narodzenia Pana''.
            W zespole tym wystąpili nasi uczniowie:
        Nikola Zasiuk, Hanna Jankowska, Maja Kosak, Maciej Badalski, Małgorzata Wasiluk, Amelka Lewczuk, Mikołaj Pietraszuk, na gitarach grali Maciej Parzyszek i Bartłomiej Bielak.
           Nagrodzeni uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe i upominki.
        SERDECZNIE GRATULUJEMY!