• Projekt „Nasza szkoła – nasza duma” zakończony!

• 21.06.2023 21:50
      • Z ogromną satysfakcją możemy poinformować, że wspólnie z uczniami z powodzeniem zakończyliśmy ogólnopolski projekt o nazwie „Nasza szkoła – nasza duma!”,  który zakładał współpracę z eTwinningiem (wymianę doświadczeń i informacji z innymi szkołami w całej Polsce) podczas realizowania tych samych zadań.

• Tym razem działania projektowe zakładały zbudowanie budynku  placówki w popularnej grze Minecraft oraz stworzenie filmiku promującego szkołę. Z obu zadań nasi uczniowie wywiązali się celująco. Ogrom pracy i zaangażowania, jaki wkładali w poszczególne etapy, pokazały, że naprawdę można na nich liczyć. Poza tym uczniowie szlifowali swoje kompetencje w różnych dziedzinach, co zdecydowanie przyda im się w przyszłości. Zaczynając od umiejętności planowania i organizacji pracy, a kończąc na typowo praktycznych działaniach, jak tworzenie slajdów w różnych programach, dobieranie muzyki, czy też sam montaż filmiku. Nie bez znaczenia był również fakt, że udział w projekcie umożliwił praktyczne wykorzystanie sprzętu z Laboratoriów Przyszłości.

Uczniami, którzy tak sumiennie zaangażowali się w działania projektowe byli:
        Zbudowanie szkoły w Minecrafcie:
        Bartosz Panasiuk link: Szkoła w Minecraft
        Julia Rafałko
        Bianka Sacewicz link: Szkoła w Minecraft
        Agnieszka Benich
        Nicole Kolarz
        Dorota Zaorska
        Alicja Korbal
        Lena Machnowska
        Dominika Przygocka
        Karolina Przygocka
        Julia Rafałko
        Zofia Poleszczuk

Praca nad filmikiem promocyjnym:
        Montaż: Zuzanna Andrzejuk, Karolina Urbala
        Kamerzyści: Wiktor Pawluczuk, Maciej Parzyszek
        Lektorzy: Zuzanna Andrzejuk, Maciej Badalski

Link do filmu

Opiekunowie projektu: Dorota Wójcik (logopeda), Małgorzata Kamińska (nauczyciel informatyki).

Tym uczniom należą się wielkie brawa i podziękowania za trud i ogrom pracy, jaki musieli włożyć w działania projektowe. Liczymy, że dzięki nim rozwijają swoje skrzydła i w przyszłości jeszcze nie raz nas zaskoczą swoimi pomysłami i działaniami.

D. Wójcik, M. Kamińska