• Spotkanie z higienistką stomatologiczną

• 29.09.2023 19:03
      • Wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej, aby podkreślić ten temat nasze przedszkole odwiedziła mama Wojtka, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Ilonka w bardzo ciekawej i przystępnej formie przedstawiła sposób dbania o zdrowy i piękny uśmiech. Opowiedziała o konsekwencjach jedzenia słodyczy w nadmiarze oraz o skutkach nie mycia zębów. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę.

• Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki i szczotki do mycia zębów.
        Mamy nadzieję, że dzisjsze spotkanie przyczyni się do codziennego i prawidłowego wykonywania tej czynności przez dzieci.
        Serdecznie dziękujemy mamie Wojtusia za poświęcony nam czas i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów stomatologicznych.
        K. Karmasz