Owocowo-warzywny zawrót głowy

Sześciolatki z naszego przedszkola znakomicie wiedzą, że aby prowadzić zdrowy tryb życia, należy jeść owoce i warzywa. Cały tydzień brały więc udział w różnych zabawach i zajęciach, podczas których zdobywały wiedzę na temat zdrowego odżywiania, wykorzystywania owoców i warzyw w przygotowaniu różnych potraw. Dzieci robiły soki marchwiowe oraz sałatki owocowe, które potem z wielkim apetytem zjadały. Podczas zabaw polisensorycznych za pomocą zmysłów odgadywały nazwy warzyw i owoców, a także stworzyły wiele pięknych prac plastycznych, których bohaterami były marchewki czy jabłka i gruszki.

Nie zabrakło owocowo-warzywnych wierszyków oraz piosenek, które dzieci z chęcią wykonywały, przekonując wszystkich wkoło, jak ważne dla naszego zdrowia jest prawidłowe odżywianie.

KK

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi