• VIII TERESPOLSKIE TARGI PRACY I EDUKACJI

   • 16.05.2017 12:33


   • Lista_wystawcow-2017.doc
     

    10 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu, pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Terespol, odbyły się  VIII Terespolskie Targi Edukacji i Pracy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Terespolu, Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej.  
    Oficjalnego otwarcia dokonała Ewa Koziara dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Białej Podlaskiej oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, który podziękował organizatorom przedsięwzięcia oraz zaprosił do zapoznania się z poszczególnymi ofertami uczelni i instytucji oświatowo – wychowawczych. Urozmaiceniem targów były utwory muzyczne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu. Układ taneczny oraz pokaz musztry zaprezentowali uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
    W targach uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych z województwa lubelskiego, którzy informowali o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji na poszczególne wydziały. Swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową prezentowały także szkoły ponadgimnazjalne, policealne,  placówki oświatowe oraz instytucje rynku pracy.
    Targi adresowane były do młodzieży, osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Umożliwiły indywidualne spotkania m.in. z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi, przedstawicielami służb mundurowych jak Policja, Straż Graniczna i Wojskowa Komenda Uzupełnień z Białej Podlaskiej. Przedmioty rękodzielnicze prezentował Miejski Ośrodek Kultury z Terespola oraz Fundacja K.A.Ś.K.A. Dzięki słuchaczom bialskiego Studium Medycznego można było skorzystać z masaży relaksacyjnych. Natomiast usługi kosmetyczne i fryzjerskie prezentował Zakład Doskonalenia Zawodowego z Białej Podlaskiej.
    Targi odwiedzili miejscowi gimnazjaliści oraz uczniowie z pobliskich wiejskich miejscowości m.in. z Kodnia, Piszczaca i Zalesia.
     
    Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji ósmej edycji targów należą się dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu Zenonowi Iwanowskiemu oraz uczniom tej placówki. Dziękujemy również gościom, wystawcom za udział w targach a Tygodnikowi „Słowo Podlasia” za promocję  wydarzenia.

    Agnieszka Bieńkowska
    MCK OHP w Terespolu

   • Wróć do listy artykułów