• Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

   • 01.02.2019 21:33

   • Ogólnopolski DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.
    Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
     Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Patronat honorowy dla wydarzenia udzielili: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komenda Główna Policji. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska.”

    Źródło: (https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html)


     W tym roku Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu po raz czwarty wziął udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.
     Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i już od października podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.
    W szkole podstawowej przeprowadzono lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniano o tym, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
    Jak co roku uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kursy metodą e-learning „321 Internet” oraz „Misja: Bezpieczny Internet” mające na celu zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.
    Zorganizowaliśmy konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.
     Wszystkie prace zostały zaprezentowane na gazetce propagującej "Dzień Bezpiecznego Internetu 2019" i tegoroczne hasło „Działajmy razem!”.
    Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

    Małgorzata Kamińska


    Plakat:POZNAJ ZASADY BEZPIECZNEGO INTERNETU!

     

   • Wróć do listy artykułów