• Książę Radziwiłł w naszej szkole

   • 11.09.2019 14:27
   • W czwartkowe popołudnie 5 września gościliśmy w naszej szkole księcia Krzysztofa Konstantego Radziwiłła oraz hrabiego Marka Starzeńskiego.
    W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczył także burmistrz miasta Jacek Danieluk oraz dyrektor MOK Anna Pietrusik.
    Dyrektor Zenon Iwanowski serdecznie powitał zacnych gości, wyrażając ogromne zadowolenie, że książę Radziwiłł oraz hrabia Starzeński zechcieli zaszczycić naszą szkolną społeczność swoją obecnością. Także burmistrz Jacek Danieluk w imieniu całego miasta powitał gości, jednocześnie kierując słowa uznania dla Bractw Kurkowych, z którymi chętnie współpracuje w organizacji wszelkiego typu imprez kulturalnych. Nadmienić należy, że gościom towarzyszyli właśnie przedstawiciele tegoż bractwa.
    Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez panie Elizę Lańską, Iwonę Gryszko, Katarzynę Polaczuk oraz pana Tomasza Jezuita. Dzieci pięknie zaśpiewały patriotyczne pieśni, a także przywitały gości chlebem i solą, wręczając przy tym symboliczne pamiątki z Terespola.
    Książę Krzysztofa Konstantego Radziwiłła opowiedział licznie zgromadzonym na sali przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz rodzicom o działalności charytatywnej rodziny Radziwiłłów, zakonie rycerskim do którego należy, czy współpracy z Unią Europejską w podziale funduszy przekazywanych na pomoc potrzebującym.
    Gość chętnie odpowiadał także na pytania, dotyczące pamiątek i posiadłości rodzinnych, czy przywilejów, jakie w Polsce ma rodzina Radziwiłłów. Z zainteresowaniem słuchano o liczebności rodu i jego tradycjach rodzinnych, a także pokrewieństwie z innymi rodami książęcymi i królewskimi w Europie.
    To wyjątkowe spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowej fotografii, dzięki której na długo w pamięci szkolnej społeczności pozostanie ta książęca wizyta.

    KK

   • Wróć do listy artykułów