• Przez niemal dwa tygodnie, bo od 6 do 17 sierpnia 2018 r,  szesnastoosobowa grupa z Motykał nieopodal Brześcia na Białorusi przebywała w Terespolu, uczestnicząc w koloniach organizowanych przez Wspólnotę Polską, oddział w Sielcach we współpracy z Urzędem Miasta w Terespolu w ramach akcji „Lato z Polską”, przedsięwzięcia finansowanego ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  Młodzież oraz towarzyszące im opiekunki tuż po przyjeździe serdecznie powitali burmistrz miasta Jacek Danieluk, dyrektor ZSP nr 1 Zenon Iwanowski oraz sekretarz miasta Józef Paderewski, życząc wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym kraju.  

  Opiekujące się grupą nauczycielki ZSP nr 1 w Terespolu Edyta Krzemińska, Kamila Korneluk oraz Katarzyna Polaczuk przygotowały ciekawy program zajęć oraz wycieczek, aby pokazać młodzieży bogatą tradycję oraz kulturę polską i piękne krajobrazy nadbużańskich miejscowości. W Kostomłotach goście z Białorusi wysłuchali historii parafii neounickiej, natomiast w Jabłecznej podziwiali piękny Monastyr Świętego Onufrego. Nastolatkowie odwiedzili także Kodeń oraz Janów Podlaski. Wiele emocji wzbudził wyjazd do Warszawy, gdzie młodzież spacerowała po ZOO oraz Starym Mieście.

  W trakcie trwania obozu nastolatkowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, tkackich oraz ceramicznych. Brali udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej oraz zabawach w Aquaparku w Siedlcach. Ogromną radość sprawił gościom z Białorusi mecz piłki nożnej rozegrany z uczniami terespolskiej Jedynki, a także pokaz psów wicemistrzów Europy w Super Pro Toss&Fetch, przygotowywanych przez Joannę Korbal.

  Dwa tygodnie spędzone w Polsce przyniosły młodzieży z Białorusi niezwykle wiele wrażeń, niesamowitych wspomnień oraz nowych przyjaźni nawiązanych z rówieśnikami z Terespola, które obiecali kontynuować po powrocie do rodzinnych domów.

   

  Kamila Korneluk

  28.08.2018 13:46 | więcej »
 • W dniach 30 czerwca – 4 lipca w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odbywał się obóz polsko-niemiecki „Nadbużańska przygoda”, w którym uczestniczyło 22 uczniów z Loevenbergu w Niemczech oraz 26 uczniów terespolskiej Jedynki.

  Młodzież przez pięć dni brała udział w wielu zajęciach i warsztatach, których głównym celem była integracja i bliższe poznanie kultur oraz obyczajów obu krajów. Pierwszy dzień uczestnicy obozu spędzili na terenie szkoły, grając i bawiąc się w hali sportowej. Cały wtorek młodzież przebywała w Serpelicach, gdzie pod czujnym okiem instruktorów uczestniczyła w zajęciach survivalowych oraz terenowych. Najwięcej emocji wzbudził zjazd na linie oraz wspinaczka na ściankę skałkową, zaś salwy śmiechu wybuchały podczas wyścigu na skrzynkach i zapalaniu ognia.

  Kolejny dzień obozu rozpoczął się od warsztatów: plastycznych, graffiti, tanecznych oraz fotograficznych. Młodzież ozdabiała torby, malowała graffiti, uczyła się ludowego tańca, a także robiła zdjęcia w terenie. Po południu cała grupa wyruszyła do Białej Podlaskiej na basen, zwiedzanie miasta oraz zakupy.

  W czwartek młodzież uczestniczyła w warsztatach, przygotowując się do prezentacji, jaka miała miejsce wieczorem. Obozowicze przedstawili efekty swojej pracy podczas uroczystego podsumowania, w którym udział wzięli rodzice, opiekunowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Terespol. Wieczór zakończył się ogniskiem połączonym z dyskoteką, podczas których obozowicze mogli się jeszcze lepiej poznać.

  Piątek, ostatni dzień obozu, rozpoczął się od ewaluacji oraz pakowania i przygotowywania do podróży. Tuż przed południem młodzież z Niemiec wyruszyła do domu, po bardzo ciepłym i pełnym łez pożegnaniu. Podczas tych pięciu dni uczestnicy obozu z obu krajów bardzo się zaprzyjaźnili i nieustannie wyrażali nadzieję na kolejne spotkania.

  Obóz polsko-niemiecki sfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Rada Rodziców. To wyjątkowe spotkanie zorganizowały nauczycielki ZSP nr 1 w Terespolu Anna Warakomska i Jolanta Konarska we współpracy z dyrektorami szkoły Zenonem Iwanowskim oraz Edytą Krzemińską.

  Kamila Korneluk


  24.02.2016 21:33 | więcej »
 • We wtorek 1 lipca ponad czterdziestoosobowa grupa polsko-niemieckiej młodzieży znakomicie bawiła się podczas szeregu zajęć przygotowanych przez instruktorów survivalu w Serpelicach. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu oraz szkoły w Loewenberg w Niemczech m.in. rozpalali ogień, zjeżdżali na linach czy wspinali się na ściankę skałkową. Pobyt obozowiczów w Serpelicach współfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


  24.02.2016 21:31 | więcej »
 • 1.Panasiuk Oliwia IIB

  2.Maksymiuk Weronika IIB

  3.Kuszneruk Karolina IIB

  4.Siejak Dominika IA

  5.Hurman Paulina IIA

  6.Poleszczuk Katarzyna IA

  7.Terpiłowski Piotr VIb

  8.Loda Kamila VI b

  9.Kulikowska Gabriela VIc

  10.Miszczuk Mateusz IIIB

  11.Zielonka Wanesa IC

  12.Planda Dominika VIb

  13.Panasiuk Klaudia VIc

  14.Czerko Rafał Va

  15.Kurasińska Małgorzata Va

  16.Badalska Małgorzata VIb

  17.Selerska Wiktoria VIa

  18.Prokopiuk Marek Va

  19.Masiuk Patrycja Va

  20.Czerko Krzysztof IIB

  21.Krasiuk Paulina IIA

  22.Kuć Kinga IIA

  23.Prokopiuk Mateusz IIIA

  24.Kudelska Monika IB

  25.Martyniuk Iga Va

  LISTA REZERWOWA

  1. Osipowicz Emil IC

  2. Kowalczyk Ewa VIc

  3. Poleszczuk Anna VIb

  4. Reszotnik Gabriela IC

  5. Jabkiewicz Paula IA

  6. Jakuszko Weronika IA

  7. Guziuk Hubert VIb

  8. Wenda Jakub IA

  24.02.2016 21:24 | więcej »
 •  

  REGULAMIN REKRUTACJI

  W imprezie będą mogli wziąć udział uczniowie gimnazjum i VI klas szkoły podstawowej, którzy spełniają wszystkie warunki:

  -   mają co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania na I półrocze;

  -   otrzymali co najmniej dobrą ocenę z języka angielskiego na I półrocze;

  -   aktywnie uczestniczą w życiu szkoły (konkursy przedmiotowe i artystyczne, zawody sportowe, akcje charytatywne, wolontariat, gazetka szkolna, chór i inne).

  Pierwszeństwo udziału w programie mają uczniowie, którzy nie uczestniczyli w podobnej imprezie w Niemczech w 2012r.

   

  Jeżeli liczba chętnych przekroczy liczbę wolnych miejsc, wówczas przewidywana jest dodatkowa rekrutacja. Powstanie także lista rezerwowa.

  Nabór odbywa się do dnia 2 czerwca 2014r.

  Zgłoszenia prosimy składać do pań Anny Warakomskiej i Jolanty Konarskiej.

  24.02.2016 21:22 | więcej »
 • Od 30 czerwca do 4 lipca w naszej szkole gościć będą uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły w Lovenbergu w Niemczech.

  25 osobowa grupa dzieci oraz młodzieży wspólnie z rówieśnikami z Terespola przez cztery dni poznawać będzie nadbużańskie tereny, uczestniczyć w warsztatach oraz wycieczkach krajoznawczych.

  Organizatorzy przygotowali warsztaty taneczne, plastyczne, fotograficzne oraz graffiti, podczas których uczniowie obu szkół będą mieli niebywałą okazję wspólnie pracować, bawić się oraz wzajemnie poznawać. W podsumowaniu zajęć warsztatowych uczestniczyć będą także uczniowie z Białorusi.

  „Nadbużańska przygoda” to projekt autorstwa pań Anny Warakomskiej oraz Jolanty Konarskiej, realizowany we współpracy z kilkoma innymi nauczycielami ZSP nr 1, pod kierunkiem dyrektora Zenona Iwanowskiego.

  Projekt dofinansowywany jest przez Organizację Międzynarodową Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz burmistrza miasta Terespol, Jacka Danieluka.

  Współpraca ZSP nr 1 ze szkołą w Lovenbergu trwa już od kilku lat. Uczniowie z Terespola gościli w Niemczech dwa lata temu i przywieźli ze sobą wyjątkowe wrażenia oraz wspomnienia.

  Nasza szkoła od wielu już lat współpracuje także ze szkołami i Wioską Dziecięcą na Białorusi. Ich przyjazd na czerwcowo-lipcowy obóz pozwoli dzieciom oraz młodzieży z trzech tak odmiennych kulturowo państw na wymianę doświadczeń, poznanie swoich tradycji narodowych, ale przede wszystkim nawiązywanie nowych kontaktów.

  Kamila Korneluk

  24.02.2016 21:21 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć