• День русского языка, славянской письменности и культуры

• 09.06.2020 21:39
      • 6 czerwca obchodzony jest Dzień Języka Rosyjskiego. UNESCO dzień ten zarezerwowało dla języka rosyjskiego nie bez powodu. Jest to dzień urodzin wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina, uważanego za twórcę współczesnego, literackiego języka rosyjskiego.

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego to doskonała okazja, by uczestniczyć w organizowanych w wielu szkołach  imprezach i przybliżyć sobie informacje dotyczące kultury i tradycji rosyjskich.

W maratonie konkursów zorganizowanym przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie wzięła też i nasza uczennica Krysia Goroszko, która pisała esej na jeden z wybranych tematów:
        – «Я русский бы выучил только за то…»;
        – «Нежные струны славянской души…»;
        – «Изучить язык-понять душу народа»;
        – «Мой любимый герой русской литературы»
        – «Что бы я хотел увидеть в России?».

Wzięła również udział w konkursie recytatorskim poezji/prozy A. S. Puszkina

Krysia otrzyma certyfikat uczestnictwa, a najlepsze prace laureatów będę opublikowane w czasopiśmie  «Здравствуйте!» na stronie ronik.org.pl.  Czekamy na wyniki!!