VI Bialska Liga Szachowa Łomazy

Spotkanie czwarte które było bardzo udane dla szachistów MOK ,,Debiut”  Terespol odbyło się w Łomazach w sobotę 12 marca tego roku. Znów w głównych rolach wystąpili nasi szachiści.
W całym turnieju zwyciężył Mateusz Prokopiuk który zdobył 6 pkt. trzeci był Marek Prokopiuk 6 pkt. Marcin Dudek zajął 6 miejsce  a dziesiąty był Dawid Płandowski obaj zdobyli po 5 pkt.
W klasyfikacji szkół średnich wygrał Mateusz Prokopiuk trzeci był Marcin Dudek których rozdzielił Michał Uściński z Łomaz a piąty Dawid Płandowski.
Wśród zawodników szkół gimnazjalnych wygrał Grzegorz Olichwirowicz z Białej Podl. Przed Markiem Prokopiukiem z Terespola. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej zwyciężyła Aleksandra Kuźmicz  z Białej Podl. Natomiast dwa następne miejsca zajęły nasze dziewczęta Aleksandra Leszek oraz Julia Zaorska.
W kategorii szkół podstawowych duży sukces odniosła Marta Michalak która pokonała wszystkie swoje konkurentki i zajęła pierwsze miejsce!!! Natomiast w tej samej kategorii w silnej obsadzie wśród chłopców Kacper Wieczorek był piąty?!
Organizatorzy w osobie Marka Uścińskiego wzorem Terespola zafundowali szachistom smaczny obiad, składający się z gorącej kiełbaski polanej przepysznym ketchupem.
Marek Prokopiuk, Aleksandra Leszek, Julia Zaorska, Marta Michalak, Kacper Wieczorek oraz startujące też w tych zawodach z trochę gorszym skutkiem Piotr i Anna Pytka reprezentują Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.           
Ostatni turniej kończący cykl zawodów odbędzie się 23 kwietnia w Konstantynowie.
Ps. Dzień później w Kąkolewnicy odbył się bardzo silnie obsadzony międzynarodowy turniej szachowy w którym wzięło udział dwóch naszych szachistów. Bardzo dobrze wypadł w nich Marcin Dudek który zajął 20 miejsce z dorobkiem 5.5 pkt. na 70 osób startujących a Janusz Sałtrukiewicz był 33 z 4.5 pkt. Wygrał Ukrainiec Petr Golubka 7.5 pkt. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Tekst i foto: Marek Ferens

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi
    21 - 550 Terespol
    ul. Sienkiewicza 27
  • (0 83) 375 21 72
    fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć