• Wizyta policjantów.

• W dniu 09.05.2024r w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie z Policjantem. Pan Policjant opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Policjanci przypomnieli również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło opowiadanie o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dla przedszkolaków rozmowa z policjantem i zadawanie pytań była dużą atrakcją. Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne z dzieci nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Policji w Terespolu za spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

M. Butrym
            M. Grygorowicz

• "Sztuka Tworzenia Mydełek"

• W dniu 30 kwietnia 2024 roku w klasach drugich naszej szkoły zorganizowano lekcję otwartą pt. "Sztuka Tworzenia Mydełek". Inicjatywa ta została podjęta przez wychowawczynie klas II, panią Ewelinę Królik, Małgorzatę Tańczuk-Danieluk oraz panią Agnieszkę Kulicką.

• Niech żyje maj

•

W dniu 29 kwietnia dzieci z grup młodszych wzięły udział w obchodach Świąt Majowych. Z tej racji nasze przedszkolaki ubrane były w stroje galowe. W ręku każdy trzymał flagę Polski. Dzień rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu. W dalszej kolejności wszyscy wspólnie recytowaliśmy wiersz o fladze. Maluchy przypomniały sobie jak wyglądają polskie symbole narodowe oraz jak kultywować nasze tradycje. Ten wyjątkowy dzień utrwalił w najmłodszych najważniejsze wartości i pokazał jak być prawdziwym patriotą.