• Pielęgnujemy wielkanocne tradycje

• 27.03.2021 14:46
      • Zbliżające się święta Wielkanocne to doskonały czas do pokazania  dzieciom pięknych polskich tradycji. Nasze przedszkolaki bardzo lubią ten okres i z uwagą wsłuchiwały się w opowieści wychowawczyń Marzanny Grygorowicz oraz Kamili Korneluk, z zainteresowaniem oglądały zdjęcia i filmiki, a także opowiadały o kultywowaniu tradycji  we własnych domach.

Dzieci z grupy trzylatków poznały różne sposoby dekorowania pisanek, także tych już nieco dziś zapomnianych. Maluchy malowały jajka w barwnikach, a następnie dekorowały kolorowymi naklejkami.

Trzylatki wykonały także piękne palmy wielkonocne wykorzystując barwinek oraz kolorowe kwiatki z bibuły. Przygotowywały także koszyczek wielkanocny, umieszczając w nim pokarmy, które należy poświęcić.

Maluchy rozmawiały także o słodkościach przygotowywanych na stół wielkanocny. Wygniatały ciasto i przygotowywały „mazurki” – dekorując je różnobarwnymi cekinami. Trzylatki próbowały także babki wielkanocnej, która niezwykle im smakowała – stwierdziły, że „jadły już taką kiedyś w dzieciństwie”.

Tydzień wielkanocny upłynął więc w bardzo radosnej i twórczej atmosferze.

KK