• Pszczoły i Jagody w Alpakalandii

17.06.2023 21:09

W piątek 16 czerwca tuż po śniadaniu trzylatki z naszego przedszkola wyruszyły do Ogrodnik, gdzie spędziły kilka godzin znakomicie bawiąc się w Alpakalandii. Maluchy od razu po przyjeździe opanowały rozległy plac zabaw, z radością skacząc na trampolinach, zjeżdżając na tyrolce czy zjeżdżalniach.  Znakomicie bawiły się w piaskownicy czy huśtając na huśtawkach i hamakach. Dzieci urządziły sobie grę w kręgle, ale także budowały tory.  Śmiechom i okrzykom radości końca nie było.
      Następnie dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały wielu cennych informacji na temat alpak, które potem z niewielkim lękiem karmiły. Maluchy były nieco onieśmielone otwartością tych zwierzaków, ale z ostrożnością i spokojem chętnie je podawały im ziarenka.
      Pobyt w Alpakalandii, ale także podróż autobusem sprawiło maluchom niezwykle wiele radości i wprawiło je w znakomity nastrój.

• Niezwykłe obchody Dnia Dziecka u Pszczółek

04.06.2023 16:37

Wyjątkowy prezent przygotowali rodzice maluchów z grupy Pszczółek – wystąpili przed swoimi pociechami we własnej adaptacji bajki o Kopciuszku. Do zabawy w teatr zachęciła rodziców wychowawczyni Kamila Korneluk, autorka scenariusza i reżyserka przedstawienia. W spektakl zaangażowała się niemal cała grupa rodziców, którzy nie tylko znakomicie odegrali swoje role, ale także uczestniczyli w przygotowaniu scenografii oraz kostiumów. Bajka o Kopciuszku w wykonaniu tych wyjątkowych aktorów stanowiła połączenie różnych stylów oraz konwencji. Dialogi oraz muzyka nawiązywała zarówno do odległych, jak i współczesnych czasów. Słychać było melodie znane z filmów kostiumowych, ale także współczesne hity. Oprawę muzyczną dodatkowo wzbogacał akompaniujący na gitarze jeden z tatusiów oraz wykonująca piosenkę finałową „Nie bój się chcieć” siostra przedszkolaka. Wszyscy bawili się na scenie znakomicie, a dzieci z radością oglądały swoje mamy i tatusiów w rolach księżniczek, wróżek, doboszki, macochy oraz sióstr, królewskiej pary czy wreszcie Księcia i Kopciuszka.
      Oglądająca przedstawienie vice dyrektor Edyta Krzemińska pogratulowała pomysłu wychowawczyni i wyraziła uznanie dla rodziców, którzy tak licznie wzięli udział w tym spektaklu.
      Po premierze maluchy oraz ich rodziny wzięły udział w słodkim poczęstunku, który zakończył się wręczeniem Pszczółkom prezentów od ich rodziców.
      Ten wyjątkowy Dzień Dziecka zdecydowanie na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków, a aktorzy jeszcze wielokrotnie będą mieli możliwość obejrzenia siebie na scenie dzięki sfilmowaniu „Kopciuszka” przez Wojtka Prokopiuka z Terespolskiego Studia Filmowego.

• Dzień Mamy i Taty u Jagódek

31.05.2023 20:39

Dnia 26 maja w gr. 3-latków uroczyście obchodzono Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z wielkim przejęciem występował przed Rodzicami. Śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły. Wspólna zabawę uświetnił słodki poczęstunek.

• Dzień Mamy w grupie Pszczółek

27.05.2023 17:40

W radosnej i bardzo rodzinnej atmosferze trzylatki z grupy Pszczółek świętowały Dzień Mamy. Maluszki wspólnie z wychowawczyniami Kamilą Korneluk oraz Marzeną Butrym przygotowały swoim mamusiom część artystyczną. Wzruszały i bawiły do łez recytacją tekstów oraz śpiewem i tańcem. Mamusie, ale także dwóch tatusiów i babcia, byli pod wrażeniem talentów aktorskich swoich pociech oraz ogromnego skupienia maluchów podczas całego występu. Maluszki obdarowały mamy własnoręcznie wykonanymi kwiatkami oraz obrazkami. Mamusie miały niezwykle trudne zadanie, zanim otrzymały prezent – musiały wskazać, który obrazek został przygotowany przez ich dziecko.
      Słodki poczęstunek dał wszystkim nowej energii, którą mamusie i ich dzieci wykorzystały podczas mini konkursów. Mamy ze swoimi pociechami oddzielały fasolę od makaronu, obierały jabłka oraz malowały portrety dzieci z zawiązanymi oczami. Zabawy wprawiły wszystkich w doskonały nastrój.
      Uroczystość zakończyła się tańcem na gazecie oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.