Dzień dentysty

05.03.2021 20:25

5 marca swoje święto mają dentyści, którzy troszczą się o to, by nasze zęby były zdrowe i piękne. Z tej też okazji dzieci z grupy trzylatków rozmawiały o pracy stomatologa, z uwagą oglądając ilustracje przedstawiające gabinet dentystyczny. Maluchy nauczyły się także wesołej piosenki zachęcającej do codziennej pielęgnacji zębów i dyskutowały, jak powinniśmy właściwe dbać o zęby.

Wszystkim stomatologom życzymy sukcesów i samych uśmiechniętych pacjentów.

Kamila Korneluk

05.03.2021 20:11

Gorąco dziekujemy wszystkim przedszkolakom za tak liczny udział w akcji pomocy dla schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Karma już trafiła do zwierzaków, a ich opiekunowie serdecznie dziekują za tak dużą hojność.

Dzień Kota

17.02.2021 14:37

17 lutego grupy trzylatków oraz czterolatków świętowały Dzień Kota. Z tej okazji maluchy oglądały zdjęcia kotów i rozmawiały, jak należy dbać i opiekować się tymi zwierzakami. Wiele radości sprawiły maluchom zabawy ruchowe, m.in. łapanie myszek, czy kocie zabawy z piórkiem.  Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne – oczywiście w roli głównej był kot.

Maluchy słuchały piosenek oraz wierszyków, których bohaterem był ten czworonożny zwierzak. To był wyjątkowo wesoły i ciekawy dzień.

Świąteczny obiad

21.12.2020 12:32

W piątek 19 grudnia w naszym przedszkolu znacznie mocniej poczuliśmy świąteczną atmosferę. W grupach trzylatków oraz czterolatków  dzieci rozmawiały o wieczerzy wigilijnej i pięknych tradycjach, jakie pielęgnujemy w naszym kraju. Maluchy dzieliły się informacjami o tym, jak przebiega kolacja wigilijna w ich domach. Dzieci z ciekawością oglądały zdjęcia, prezentacje o świętach pokazywane przez wychowawczynie.

Podsumowaniem tych rozmów był wspólny obiad, na którym pojawiły się pyszne wigilijne dania – barszcz z uszkami, ryba, bigos oraz słodki makowiec. Dzieci zasiadły przy świątecznie udekorowanych stołach, przez co obiad zyskał bardzo uroczysty charakter. Nasze przedszkolaki śpiewały kolędy i dzieliły się opłatkiem, ucząc się jednocześnie składania życzeń.

Był to zarówno dla dzieci, jak i wszystkich pracujących w przedszkolu pań bardzo wyjątkowy dzień.

Pierniczkowe zabawy

16.12.2020 20:14

W środę 16 grudnia nasze trzylatki bawiły się w cukierników ozdabiając świąteczne pierniczki, które upiekły wychowawczynie. Maluchy te słodkie zabawy rozpoczęły od nauki piosenki o „Piernikach”, do której wytańczyły mini układ choreograficzny.

Zabawa z piernikami okazała się nie tylko pyszna, ale także wyjątkowo wesoła. Te pierniczkowe zajęcia przygotowały panie Kamila Korneluk, Ilona Białowąs oraz Marzanna Grygorowicz.