• Mali ogrodnicy

   Mali ogrodnicy

   13.03.2021 21:55

   W naszym przedszkolu powolutku zaczyna królować wiosna. Dzieci  obserwowują przyrodę i dostrzegają pierwsze oznaki nadejścia tej pięknej pory roku. W piątek maluchy rozmawiały o roślinach oraz pracy ogrodnika, którym stały się na chwilę zakładając mały ogródek na parapecie. Najpierw dzieci oglądały nasionka oraz cebule, a następnie sadziły je i podlewały. Na zakończenie zajęć przygotowały kolorowe obrazki z gałązek.

    

   Kamila Korneluk

  • Dzień dentysty

   Dzień dentysty

   05.03.2021 20:25

   5 marca swoje święto mają dentyści, którzy troszczą się o to, by nasze zęby były zdrowe i piękne. Z tej też okazji dzieci z grupy trzylatków rozmawiały o pracy stomatologa, z uwagą oglądając ilustracje przedstawiające gabinet dentystyczny. Maluchy nauczyły się także wesołej piosenki zachęcającej do codziennej pielęgnacji zębów i dyskutowały, jak powinniśmy właściwe dbać o zęby. 


   Wszystkim stomatologom życzymy sukcesów i samych uśmiechniętych pacjentów. 

    

   Kamila Korneluk

    

  • Dziękujemy

   Dziękujemy

   05.03.2021 20:11

   Gorąco dziekujemy wszystkim przedszkolakom za tak liczny udział w akcji pomocy dla schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Karma już trafiła do zwierzaków, a ich opiekunowie serdecznie dziekują za tak dużą hojność. 

  • Dzień Kota

   Dzień Kota

   17.02.2021 14:37

   17 lutego grupy trzylatków oraz czterolatków świętowały Dzień Kota. Z tej okazji maluchy oglądały zdjęcia kotów i rozmawiały, jak należy dbać i opiekować się tymi zwierzakami. Wiele radości sprawiły maluchom zabawy ruchowe, m.in. łapanie myszek, czy kocie zabawy z piórkiem.  Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne – oczywiście w roli głównej był kot.

   Maluchy słuchały piosenek oraz wierszyków, których bohaterem był ten czworonożny zwierzak. To był wyjątkowo wesoły i ciekawy dzień.

    

  • Świąteczny obiad

   Świąteczny obiad

   21.12.2020 12:32

   W piątek 19 grudnia w naszym przedszkolu znacznie mocniej poczuliśmy świąteczną atmosferę. W grupach trzylatków oraz czterolatków  dzieci rozmawiały o wieczerzy wigilijnej i pięknych tradycjach, jakie pielęgnujemy w naszym kraju. Maluchy dzieliły się informacjami o tym, jak przebiega kolacja wigilijna w ich domach. Dzieci z ciekawością oglądały zdjęcia, prezentacje o świętach pokazywane przez wychowawczynie.  

   Podsumowaniem tych rozmów był wspólny obiad, na którym pojawiły się pyszne wigilijne dania – barszcz z uszkami, ryba, bigos oraz słodki makowiec. Dzieci zasiadły przy świątecznie udekorowanych stołach, przez co obiad zyskał bardzo uroczysty charakter. Nasze przedszkolaki śpiewały kolędy i dzieliły się opłatkiem, ucząc się jednocześnie składania życzeń.

   Był to zarówno dla dzieci, jak i wszystkich pracujących w przedszkolu pań bardzo wyjątkowy dzień.

 • Galeria zdjęć

   brak danych