Jak spędzają czas nasze trzylatki?

16.04.2021 16:46
      W poniedziałek wracamy do przedszkola - bardzo się z tego powodu cieszymy i mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki także się za nami stęskniły.
      Ale nasze trzylatki nie próżnowały w domu - bawiły się, uczyły, ale także zwiedzały okolice i przygotowywały piękne prace plastyczne. Zresztą, zobaczcie - zachęcamy do obejrzenia prezentacji:)

Prezentacja

Bawimy się i uczymy w domu

07.04.2021 20:47

W przedszkolu już nie możemy się doczekać, kiedy wrócą wszystkie nasze przedszkolaki – mamy nadzieję, że nastąpi to bardzo szybko.

Mamy wiele pomysłów na zabawy, prace i zajęcia – oczywiście w wiosennym klimacie. Nasze maluchy z najmłodszych grup bardzo lubią kolorować- zamieszczamy wiosenne kolorowanki do wydrukowania w domu – mamy nadzieję, że się przydadzą.

Nasze najmłodsze przedszkolaki, zwłaszcza przed południowym odpoczynkiem, bardzo lubią słuchać bajek. Zachęcamy do codziennego czytania dzieciom – chociaż przez 20 minut, a na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Czytanie dzieciom książek:

- rozbudza ciekawość świata;

- stymuluje rozwój mózgu;

- wspomaga rozwój mowy i usprawnia pamięć;

- buduje więzi emocjonalne;

- rozwija wyobraźnie.

To zaledwie kilka z wielu powodów, dla których powinniśmy wprowadzić czytanie do codziennego planu naszego dnia.

Bo jak pisała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Kamila Korneluk

Marzenna Grygorowicz

Ilona Białowąs

kolorowanki_-_wiosna.docx
      kol-hoduje-zwierzatko-1.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-2.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-3.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-4.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-5.pdf

Papierowe zajączki

07.04.2021 20:18

Tuż przed świętami w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy piękne, kolorowe ozdoby – zajączki oraz pisanki. Bawiliśmy się znakomicie tworząc prawdziwe cudeńka z papieru.

Przedszkolaki wykazały się ogromną inwencją twórczą oraz kreatywnością, dzięki czemu powstały świąteczne dekoracje.

Pielęgnujemy wielkanocne tradycje

27.03.2021 14:46

Zbliżające się święta Wielkanocne to doskonały czas do pokazania  dzieciom pięknych polskich tradycji. Nasze przedszkolaki bardzo lubią ten okres i z uwagą wsłuchiwały się w opowieści wychowawczyń Marzanny Grygorowicz oraz Kamili Korneluk, z zainteresowaniem oglądały zdjęcia i filmiki, a także opowiadały o kultywowaniu tradycji  we własnych domach.

Dzieci z grupy trzylatków poznały różne sposoby dekorowania pisanek, także tych już nieco dziś zapomnianych. Maluchy malowały jajka w barwnikach, a następnie dekorowały kolorowymi naklejkami.

Trzylatki wykonały także piękne palmy wielkonocne wykorzystując barwinek oraz kolorowe kwiatki z bibuły. Przygotowywały także koszyczek wielkanocny, umieszczając w nim pokarmy, które należy poświęcić.

Maluchy rozmawiały także o słodkościach przygotowywanych na stół wielkanocny. Wygniatały ciasto i przygotowywały „mazurki” – dekorując je różnobarwnymi cekinami. Trzylatki próbowały także babki wielkanocnej, która niezwykle im smakowała – stwierdziły, że „jadły już taką kiedyś w dzieciństwie”.

Tydzień wielkanocny upłynął więc w bardzo radosnej i twórczej atmosferze.

Wiosenne pyszności z parapetu

27.03.2021 14:40

Nasze małe ogródki założone na parapecie zazieleniły się – to za sprawą codziennej pracy małych ogrodników. Dzieci z radością obserwują swoją hodowlę, każdego dnia dostrzegając, jak szczypiorek oraz rzeżucha rośnie. Nie zapominają o podlewaniu i przestawianiu doniczek na słoneczko. Pierwsze kanapeczki z rzeżuchą bardzo smakowały wielu trzylatkom – zapowiedziały już, że koniecznie posieją ją w swoich domach.