• Wyprawka przedszkolaka

06.08.2020 21:02

Drodzy Rodzice!!!

W linku poniżej znajdują się ważne informacje dotyczące wykazu podręczników oraz wyprawki przedszkolnej na rok szkolny 2020/2021.

Podsumowanie projektu pt. Mały Miś w świecie wielkiej literatury

22.06.2020 17:16

W roku szkolnym 2019/2020 gr. I 3-latków przystąpiła do realizacji projektu: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Realizacja projektu posłużyła przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa oraz rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci. Przedszkolaki wraz z rodzicami w domu oraz podczas zajęć w przedszkolu zrealizowały następujące moduły:
      1) Czytające przedszkolaki;
      2) Misiowy wolontariat;
      3) Dzień Pluszowego Misia;
      4) Bezpieczni z Małym Misiem;
      5) Zmisiowany Dzień Matematyki;
      6) Mały Miś i Prawa Dziecka.
      Praca z modułami Małego Misia pozwoliła na realizację wszystkich kierunków polityki oświatowej dotyczący przedszkoli. Realizacja projektu przyniosła korzyści zarówno dla dzieci, rodziców oraz przedszkola. Dowodem na to jest otrzymanie certyfikatu wzorowej placówki. Koordynatorem projektu była p. Renata Bednarzak.

Zajęcia logopedyczne w domu

13.06.2020 00:13

Ćwiczymy Metodą Dennisona

Dzisiejsze ćwiczenia dedykuję w szczególności wszystkim uczniom oraz dzieciom z grup 6-latków, które już za chwilkę (miejmy nadzieję...) usiądą w szkolnych ławkach i będą musiały przystosować się do nowych warunków. Poniżej przedstawiam kilka cennych informacji oraz przykłady ćwiczeń, zaczerpnięte z kinezjologii edukacyjnej, które bardzo korzystnie wpływają na procesy uczenia się.

1. Picie wody

Większość naszego mózgu składa się z wody (ok. 75%, jest jej tam aż 1,5 litra). Tylko nawodniony mózg jest zmobilizowany do pracy, szybciej przewodzi impulsy nerwowe, a więc szybciej myślimy, efektywniej pracujemy, kreatywniej działamy. Woda mobilizuje mózg do pracy, jest elektrolitem ułatwiającym przesyłanie impulsów nerwowych do półkul mózgowych.

Ale uwaga!!! Wody nie zastąpi sok, herbata, kompot, czy inne napoje. Powinna mieć temperaturę pokojową i być popijana małymi łykami.

2. Leniwe ósemki

Rysowane zawsze od środka w kierunku lewego górnego rogu. Dziecko w trakcie rysowania powinno skupić się na rysowaniu po linii wzorcowej oraz jednoczesnym śledzeniu przyrządu wzrokiem. Należy 8-10 razy narysować ósemkę jedną ręką, a następnie zmienić rękę (i kolor przyrządu do rysowania, aby widzieć różnice) i ponownie ok. 10 razy narysować ósemkę. Na koniec oburącz  (nie wyprzedzając ręka ręki) rysować jeszcze kilka razy (tu trzeba będzie przytrzymać dziecku kartkę). W ósemce ciekawe jest to, że jej kształt daje nam informacje, który analizator jest u dziecka silniej rozwinięty. Jeśli narysowana ósemka jest jakby spłaszczona to oznacza, że silniej pracuje analizator słuchu. Jeśli ósemka jest wyraźnie zaokrąglona to oznacza przewagę analizatora wzroku.

3. Rysowanie oburącz

Na wysokości wygodnej dla dziecka rysujemy pionową linię. Dziecko staje na wprost i jednocześnie zaczyna rysować po obu stronach osi obiema rękoma to samo np. kropelki deszczu, słoneczko, drzewo (elementy nie mogą być zbyt skomplikowane). Należy pilnować, aby dziecko rysowało w jednym tempie, możliwie jak najdokładniej oraz, aby żadna ręka nie prześcigała drugiej. Dobrze by było, aby schemat 4-elementowy powtórzyć kilka razy.

Więcej na ten temat  (wystarczy przekopiować do wyszukiwarki):

Zachęcam i życzę powodzenia!

D. Wójcik

• Moja ulubiona bajka

22.05.2020 19:44

W zeszłym tygodniu omawialiśmy tematykę powstawania książek. Jednym z zadań było wykonanie ilustracji do ulubionej bajki. Pracę przesłała Zosia P. z grupy 4-latków oraz Igor O. z gr. 3-latków.