Pierniczkowe zabawy

16.12.2020 20:14

W środę 16 grudnia nasze trzylatki bawiły się w cukierników ozdabiając świąteczne pierniczki, które upiekły wychowawczynie. Maluchy te słodkie zabawy rozpoczęły od nauki piosenki o „Piernikach”, do której wytańczyły mini układ choreograficzny.

Zabawa z piernikami okazała się nie tylko pyszna, ale także wyjątkowo wesoła. Te pierniczkowe zajęcia przygotowały panie Kamila Korneluk, Ilona Białowąs oraz Marzanna Grygorowicz.

• Mikołaj w przedszkolu

15.12.2020 17:31

Dnia 07.12.2020r. nasze przedszkole odwiedził Świety Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Przedszkolaki zaprosiły przybysza do wspólnych tańców, zabaw i śpiewu. Św. Mikołaj obdarował wszystkie grzeczne dzieci prezentami. Przedszkolaki podziękowały za podarunki i zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Dzień Pluszowego Misia w młodszych grupach

29.11.2020 13:52

25 listopada dzieci z grup trzylatków oraz czterolatków świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji panie przygotowały szereg atrakcji. Nasze maluchy otrzymały piękne opaski z misiami – dwie grupy same kolorowały głowy niedźwiadków, tworząc wyjątkowe prace. Dzieci poznały historię tego wyjątkowego święta, a także obejrzały obrazki niedźwiadków zarówno tych, które można spotkać w środowisku naturalnym, jak i te, występujące w popularnych bajkach. Maluchy wypełniały misiowe karty pracy oraz śpiewały piosenki o misiach. Ogromna niespodzianka czekała na dzieci na placu zabaw– odwiedziły ich dwa misie porywając do tańca i zabawy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w młodszych grupach był bardzo udany.

25.11.2020 21:54
      W dniu dzisiejszym po korytarzach naszej szkoły spacerowały sobie dwa urocze Misie. Z uśmiechem i ciepłym słowem odwiedzały po kolei grupy dzieci przedszkolnych, aby pośpiewać z nimi piosenki, posłuchać wierszyków, a nawet w jednej z grup pouczyć się języka angielskiego. Dzieci były zachwycone i z jeszcze większym zaangażowaniem wykonywały prace związane z ukochanymi pluszakami.
    • Prawa Dziecka

24.11.2020 17:14

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 1989  Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych uchwaliło Konwencję Praw Dziecka. Jest to najważniejszy dokument określający prawa najmłodszych. Co roku na pamiątkę tego wydarzenia świętujemy Dzień Praw Dziecka.

Z tej okazji we wszystkich oddziałach odbyły się pogadanki na temat praw dzieci, rozmowy na temat ich potrzeb oraz roli rodziców i opiekunów. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną, wysłuchać piosenki „Piosenka o prawach dziecka„ - Mała Orkiestra Dni Naszych. Wspólnie odczytaliśmy prawa dzieci i potwierdziliśmy zapoznanie się z nimi odbijając swoją dłoń na kolorowych kartkach papieru.

Każde dziecko ma prawo:

• mieć mamę i tatę;

• do miłości;

• do wychowywania bez krzyku i przemocy;

• do leczenia;

• by czuć się bezpiecznie;

• do zabawy i wypoczynku;

• do własnego zdania;

• chodzić do przedszkola/szkoły;

• do własnego miejsca w domu;

• do tożsamości narodowej;

• do obrony swoich praw.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”