• Dzień Chleba w Przedszkolu

• 16.10.2021 13:20
      • Na zakwasie, drożdżowy, pszenny, z ziarnami- święto chleba w 2021 roku przypada 16 października. Nasze Przedszkolaki  już w piątek przystąpiły do obchodów tego wyjątkowego dnia. Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości. Spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba  został ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. W naszym Przedszkolu  także postanowiliśmy uczcić to święto. Dzień rozpoczęliśmy od poznania etapów produkcji chleba. Jak się okazało nie jest to takie proste, by  ulubiony chleb trafił do naszych domów. Wymaga to pracy i zaangażowania wielu ludzi. Przedszkolaki poznały również  różne rodzaje mąki. Od pszennej po kukurydzianą , czy żytnią.  Nie zabrakło też prób własnoręcznego wyrabiania ciasta i formowania bułeczek i rogalików. Na koniec wszyscy przystąpiliśmy do degustacji chleba i bułeczek z naszej terespolskiej piekarni.  Dzień Chleba stał się wspaniałą okazją by przybliżyć dzieciom ważny aspekt szacunku do samego chleba jak i pracy wykonanej przy jego produkcji.

K.Karmasz i W.Sacharczuk