• Świątecznie u maluchów

• 07.01.2022 17:09
      • Przygotowania do świąt w naszym przedszkolu rozpoczęły się już z początkiem grudnia, kiedy to oczekiwaliśmy wizyty św. Mikołaja. Każda grupa pięknie udekorowała swoją salę. Także korytarz rozświetliły kolorowe światełka, a na drzwiach i tablicach pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje.

Nasze maluchy uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki, poznawały piękne polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

Przedszkolaki wykonywały świąteczne ozdoby – bombki oraz choinki, a także kolorowe łańcuchy czy piękne aniołki. Maluchy dekorowały także pierniki, doskonale się przy tym bawiąc.

Wiele radości sprawiło im także kolędowanie – z prawdziwą kolędniczą gwiazdą maluchy odwiedzały sale i wspólnie śpiewały kolędy oraz pastorałki.

Tuż przed świętami przedszkolaki zasiadły także do uroczystego obiadu – stoły zostały świątecznie udekorowane, a maluchy z apetytem zajadały się postnymi potrawami, wcześniej dzieląc się opłatkiem i składając życzenia.

Świąteczny okres w przedszkolu upłynął niezwykle kolorowo i radośnie, wprowadzając nas wszystkich w bożonarodzeniową atmosferę.
                                                                                   Kamila Korneluk