100 lat wszystkim Babciom i Dziadkom

21.01.2022 13:00

Maluchy z naszego przedszkola przygotowały niespodzianki swoim Babciom oraz Dziadkom z okazji ich święta. Przez cały tydzień rozmawiały o swoich dziadkach, opowiadając w jaki sposób spędzają ze nimi czas, czy jakie pyszności przygotowują dla nich ukochane babcie.

Przedszkolaki uczyły się  wierszyków oraz piosenek, a także przygotowywały prezenty.

W piątek maluchy zaprezentowały swoje przedstawienia, które zostały nagrane przez wychowawczynie i przesłane rodzicom, aby Ci mogli pokazać występy wnuków dziadkom.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Chociaż nie macie już nastu lat,
      U stóp Wam leży wciąż cały świat.
      Więc w Ciechocinku na imprezie
      Tańczcie do rana, ile wlezie.
      Niech w żadnym stawie Was nie strzyka,
      Tańczcie do rana w rytm Krawczyka.
      Mijajcie z dala „enefzety”
      Bo życia szkoda na te bzdety!
      Żyjcie z radością za pan brat,
      O wiele dłużej niż te 100 lat!

Świąteczne życzenia

07.01.2022 17:29

Czterolatki pod okiem p. Kamili Korneluk wykonały piękne świąteczne kartki, które tuż przed Bożym Narodzeniem trafiły do uczestników Środowiskowego Domu Samoopomocy w Kodniu. Nasi przyjaciele z zajęć terapii oraz grupy teatralnej "Perły życia" z radością przyjęli kartki i przesłali przedszkolakom oraz ich rodzicom świąteczne życzenia.

Świątecznie u maluchów

07.01.2022 17:09

Przygotowania do świąt w naszym przedszkolu rozpoczęły się już z początkiem grudnia, kiedy to oczekiwaliśmy wizyty św. Mikołaja. Każda grupa pięknie udekorowała swoją salę. Także korytarz rozświetliły kolorowe światełka, a na drzwiach i tablicach pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje.

Nasze maluchy uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki, poznawały piękne polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

Przedszkolaki wykonywały świąteczne ozdoby – bombki oraz choinki, a także kolorowe łańcuchy czy piękne aniołki. Maluchy dekorowały także pierniki, doskonale się przy tym bawiąc.

Wiele radości sprawiło im także kolędowanie – z prawdziwą kolędniczą gwiazdą maluchy odwiedzały sale i wspólnie śpiewały kolędy oraz pastorałki.

Tuż przed świętami przedszkolaki zasiadły także do uroczystego obiadu – stoły zostały świątecznie udekorowane, a maluchy z apetytem zajadały się postnymi potrawami, wcześniej dzieląc się opłatkiem i składając życzenia.

Świąteczny okres w przedszkolu upłynął niezwykle kolorowo i radośnie, wprowadzając nas wszystkich w bożonarodzeniową atmosferę.
                                                                                 Kamila Korneluk

Mikołajkowe szaleństwo

06.12.2021 20:43

6 grudnia w naszym przedszkolu zapanowała mikołajkowa atmosfera – przedszkolaki z niecierpliwieniem oczekiwali na specjalnego gościa, który miał się niebawem pojawić. Maluchy z tej okazji przyszły do przedszkola pięknie wystrojone – czerwone i świąteczne stroje, mikołajkowe czapeczki i kolorowe opaski sprawiły, że nasze przedszkolaki przeobraziły się w małych Mikołajków.

Pojawienie się Mikołaja oraz jego pomocników wywołało wśród maluchów ogromną radość – dzieci otrzymały prezenty, miały też niepowtarzalną okazję zrobić zdjęcie z Mikołajem, a także zatańczyć z tymi wyjątkowymi gośćmi.

To był wyjątkowo wesoły i kolorowy dzień.

Hotel dla owadów

03.12.2021 20:21

Czterolatki już od września biorą udział w projekcie „Ekokulturalne przedszkole”, którego celem jest wykształcanie wśród najmłodszych pro-ekologicznych zachowań. Dzieci zdążyły już pięknie ukwiecić sale, założyły tez pudełko na makulaturę, a w listopadzie stworzyły hotel dla owadów. W mini domku ułożyły szyszki, drewienka, słomę oraz inne naturalne materiały, w których owady z pewnością znajdą wygodne siedzisko. Ten ekologiczny domek stanął w naszym przedszkolnym ogródku, obok hotelu dla owadów zrobionym przez trzylatki.