• Pszczółki zwiedzają Prochownię

12.09.2023 21:47

We wtorek 12 września, tuż po śniadaniu, grupa Pszczółki razem z wychowawczynią Kamilą Korneluk, panią Grażynką Loda oraz rodzicami wybrała się na spacer do Prochowni. Maluchy po raz pierwszy miały okazję zobaczyć muzeum, gdzie podczas oglądania kolejnych sal z niezwykłą radością i entuzjazmem przyglądały się wszystkim zgromadzonym tam eksponatom. Pszczółki były pod ogromnym wrażeniem zarówno dawnych przedmiotów codziennego użytku, jak również militariów.
      Panowie opiekujący się Prochownią bardzo dobrze poradzili sobie z grupką maluszków - oprowadzili po tym wyjątkowym miejscu i przygotowali ognisko. Maluchy znakomicie bawiły się na zielonym terenie muzeum grając w piłkę czy łapiąc bańki mydlane.
      To był bardzo ekscytujący i pełen radości dzień, a maluchy nie tylko mogły się świetnie bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim poznać historię swojego miasta.
                                                                                                     KK

• Witaminkowy projekt u Pszczółek

11.09.2023 21:32

Czterolatki z grupy Pszczółek wspólnie z wychowawczynią Kamilą Korneluk rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego, promującego zdrowe nawyki żywieniowe „Witaminki” patronowanego przez czasopismo Bliżej Przedszkola.
      Co miesiąc maluchy będą poświęcały jeden dzień na poznawanie warzyw – w tym miesiącu jednym z bohaterów jest pomidor.
      Pszczółki rozmawiały o etapach wzrostu tego warzywa i sposobów jego przetwarzania. Z apetytem i ciekawością próbowały przetworów pomidorowych oraz przygotowywały pomidorową sałatkę.
      Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną oraz wkleiły naklejkę w witaminkowej książeczce.

KK

• Stokrotki na wycieczce

05.06.2023 20:04

W poniedziałek piątego czerwca dzieci z grupy Stokrotek wyruszyły na wycieczkę do Dobrynia Dużego. Droga do Dobrynia choć krótka,   sprawiła wiele radości. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały krajobrazy za oknem. Po przyjeździe do Dobrynia odwiedziliśmy miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Tam czekali już na nas strażacy, którzy bardzo dokładnie oprowadzili nas po remizie, pokazując przy tym całe jej wyposażenie. Potem nadszedł czas na prezentację wozów strażackich i  fontannę z piany, która bardzo nas ochłodziła w ten upalny dzień. W dalszej kolejności udaliśmy się do ogrodu ziołowego. Przywitała nas tam pani Emilia i  pan Andrzej, jego właściciele.  Na przedszkolaków czekały  atrakcje na placu zabaw, malowanie farbami w plenerze, rzuty do celu i skoki na trampolinie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przydomowe zwierzęta. Podczas spaceru po ogrodzie ziołowym dzieci poznały różne zioła i kwiaty. Zmęczeni zaś mogli odpocząć w zaciszu namiotu tipi. Składamy serdeczne podziękowania strażakom z OSP Dobryń Duży za przybliżenie nam służby, jaką pełni strażak, a także pani Emilii i panu Andrzejowi za tak miłe chwile spędzone w ogrodzie. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością jeszcze tu wrócimy.
    • Święto Mamy i Taty u Biedronek

29.05.2023 21:40

,, Kochana mamo, kochany tato, dzisiaj dziękować chcemy Wam za to, że nas kochacie, że o nas dbacie i wszystkie psoty nam wybaczcie". 26 maja dzieci z grupy Biedroneczek uroczyście obchodziły Święto Mamy i Taty. Tego dnia przedszkolaki wykonały przygotowany wcześniej występ artystyczny. Pięknie śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły.
       Na zaproszonych rodziców czekał również słodki poczęstunek oraz wspólne zdjęcia w fotobudce. Nasze wspólne spotkanie sprawiło nam wiele radości. Cieszymy się, że mogliśmy w taki właśnie sposób uczcić ten wyjątkowy dzień.
    • Biedronki w bibliotece

16.05.2023 12:54

W tygodniu poświęconym bibliotekom czterolatki z grupy biedronek odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Terespolu. Dzieci dziarskim krokiem przemierzały ulice naszego miasta, aby dotrzeć do celu. Tam na miejscu czekały już na nas Panie, które oprowadziły nas po budynku biblioteki i szczegółowo opowiedziały o swojej pracy. Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania i z zaciekawieniem oglądały książki znajdujące się na półkach bibliotecznych  Wyjście do biblioteki było niezwykle radosne i pouczające dla naszych przedszkolaków.