• Bajki, bajeczki...

26.03.2017 19:14

W dalszym ciągu rozwijając zainteresowania czytelnicze, wyobraźnię i aktywność twórczą dzieci 3-letnich ich rodzice bardzo chętnie włączają się czytając im bajki, baśnie i opowiadania. Mama Niny Trebik przeczytała bajki Brzechwy -"Leń", "Skarżypyta". Mama Nikoli Beniuk i Jasia Szuta z książki "Najciekawsze bajki przedszkolaka", gdzie bohaterami są zwierzęta, pojazdy, które uczą dzieci tolerancji dla odmienności, współczucia dla innych i zrozumienia przeczytały m.in. "Dyplom dla Stefka" "Marcinek u dentysty", "Madzia i kot". W czasie czytania dzieci uważnie słuchały czytanych przez rodziców utworów.

Marzenna Grygorowicz

• "Jasełka w grupie I 3 latków"

17.01.2017 17:57

Dnia 12.01.2017r. w naszej grupie odbyła się inscenizacja słowno - muzyczno - taneczna "Jasełka". Przedszkolaki w pięknych przebraniach zaprezentowały zgromadzonym rodzicom swoje talenty aktorskie. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty rodziców wraz z dziećmi polegające na wspólnym malowaniu figurek gipsowych. Radości nie było końcasmiley. Piękne i kolorowe prace zostaną wręczone babciom i dziedkom z okazji zbiżającego się ich święta.

Renata Bednarzak

Ilona  Białowąs

• Jasełka

17.01.2017 17:22

Coroczną tradycją naszego przedszola jest przygotownie i przedstawienie rodzicom Jasełek. W dniu 12.01.2017r. do grupy II maluchów na jasełkowe spotkanie zaproszono rodziców przedszkolaków. W przepięknej scenografii, przy blasku świec, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role. Była: Maryja, Św. Józef, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Występy przedszkolaków w kolorowych strojach wywołały wzruszenie na twarzach rodziców. Było też wspólne dekorowanie laurek na Dzień Babci i Dziadka oraz słodki poczęstunek.

• "Dzieci dzieciom"

10.01.2017 22:10

W miesiącu grudniu w ramach programu "Kraina baśni i bajek w przedszkolu" starsze koleżanki czytały bajki dla maluchów z grupy II. Licznie przybyłe absolwentki naszego przedszkola w magicznych przebraniach przybliżyły dzieciom smutną historię "Dziewczynki z zapałkami" oraz wielu innych ciekawych bajek. Nasze absolwentki mogły pochwalić się przed maluchami swoimi umiejętnościami czytelniczymi, pięknym i głośnym czytaniem.

• Warsztaty rodzinne

22.12.2016 19:56

Dnia 14.12.2016r. w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom" pani Marta Gruszecka wprowadziła nas w nastrój bożonarodzeniowy. W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci i ich najbliżsi spotkali się na wspólnym dekorowaniu pierników. Ozdobione pierniki zostały spakowane i przeznaczone na kiermasz świąteczny.

Dziękujemy za hojność wszystkim rodzicom.