Świętujemy Dzień Pizzy

11.02.2022 20:44

9 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pizzy – wyjątkowo apetyczne święto. Z tej okazji nasze maluchy wybrały się w podróż do Włoch – kraju, gdzie narodziło się to danie. Przedszkolaki obejrzały prezentacje pokazujące najpiękniejsze zabytki Włoch, ale także znakomicie bawiły się ucząc włoskich słówek. Przez cały dzień rozbrzmiewały także włoskie piosenki, które bardzo spodobały się zwłaszcza grupie czterolatków.

Dzieci wspólnie z wychowawczyniami przygotowywały ciasto do pizzy, dodawały też dodatki, które lubią. Dzień ten najmłodsze grupy przedszkolaków zakończyły zjedzeniem pizzy, którą przywiózł p. Mateusz z pizzerii Palermo, którego czterolatki obdarowały pięknymi laurkami.

To był wyjątkowo wesoły i pyszny dzień.

100 lat wszystkim Babciom i Dziadkom

21.01.2022 13:00

Maluchy z naszego przedszkola przygotowały niespodzianki swoim Babciom oraz Dziadkom z okazji ich święta. Przez cały tydzień rozmawiały o swoich dziadkach, opowiadając w jaki sposób spędzają ze nimi czas, czy jakie pyszności przygotowują dla nich ukochane babcie.

Przedszkolaki uczyły się  wierszyków oraz piosenek, a także przygotowywały prezenty.

W piątek maluchy zaprezentowały swoje przedstawienia, które zostały nagrane przez wychowawczynie i przesłane rodzicom, aby Ci mogli pokazać występy wnuków dziadkom.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Chociaż nie macie już nastu lat,
      U stóp Wam leży wciąż cały świat.
      Więc w Ciechocinku na imprezie
      Tańczcie do rana, ile wlezie.
      Niech w żadnym stawie Was nie strzyka,
      Tańczcie do rana w rytm Krawczyka.
      Mijajcie z dala „enefzety”
      Bo życia szkoda na te bzdety!
      Żyjcie z radością za pan brat,
      O wiele dłużej niż te 100 lat!

Świąteczne życzenia

07.01.2022 17:29

Czterolatki pod okiem p. Kamili Korneluk wykonały piękne świąteczne kartki, które tuż przed Bożym Narodzeniem trafiły do uczestników Środowiskowego Domu Samoopomocy w Kodniu. Nasi przyjaciele z zajęć terapii oraz grupy teatralnej "Perły życia" z radością przyjęli kartki i przesłali przedszkolakom oraz ich rodzicom świąteczne życzenia.

Świątecznie u maluchów

07.01.2022 17:09

Przygotowania do świąt w naszym przedszkolu rozpoczęły się już z początkiem grudnia, kiedy to oczekiwaliśmy wizyty św. Mikołaja. Każda grupa pięknie udekorowała swoją salę. Także korytarz rozświetliły kolorowe światełka, a na drzwiach i tablicach pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje.

Nasze maluchy uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki, poznawały piękne polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

Przedszkolaki wykonywały świąteczne ozdoby – bombki oraz choinki, a także kolorowe łańcuchy czy piękne aniołki. Maluchy dekorowały także pierniki, doskonale się przy tym bawiąc.

Wiele radości sprawiło im także kolędowanie – z prawdziwą kolędniczą gwiazdą maluchy odwiedzały sale i wspólnie śpiewały kolędy oraz pastorałki.

Tuż przed świętami przedszkolaki zasiadły także do uroczystego obiadu – stoły zostały świątecznie udekorowane, a maluchy z apetytem zajadały się postnymi potrawami, wcześniej dzieląc się opłatkiem i składając życzenia.

Świąteczny okres w przedszkolu upłynął niezwykle kolorowo i radośnie, wprowadzając nas wszystkich w bożonarodzeniową atmosferę.
                                                                                 Kamila Korneluk

Mikołajkowe szaleństwo

06.12.2021 20:43

6 grudnia w naszym przedszkolu zapanowała mikołajkowa atmosfera – przedszkolaki z niecierpliwieniem oczekiwali na specjalnego gościa, który miał się niebawem pojawić. Maluchy z tej okazji przyszły do przedszkola pięknie wystrojone – czerwone i świąteczne stroje, mikołajkowe czapeczki i kolorowe opaski sprawiły, że nasze przedszkolaki przeobraziły się w małych Mikołajków.

Pojawienie się Mikołaja oraz jego pomocników wywołało wśród maluchów ogromną radość – dzieci otrzymały prezenty, miały też niepowtarzalną okazję zrobić zdjęcie z Mikołajem, a także zatańczyć z tymi wyjątkowymi gośćmi.

To był wyjątkowo wesoły i kolorowy dzień.