Pasowanie na przedszkolaka

02.11.2021 16:26

22 października w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto – Pasowania na Przedszkolaka.  Trzylatki oraz czterolatki przyszły w tym dniu odświętnie wystrojone, z niecierpliwością oczekując tego ważnego dla nich wydarzenia. Każda grupa przygotowała krótki występ artystyczny, który niezwykle podobał się  Panu dyrektorowi Zenonowi Iwanowskiemu oraz Pani wicedyrektor Edycie Krzemińskiej. Maluchy śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki wzbudzając w oglądających prawdziwy zachwyt.

Następnie Pan dyrektor pasował każdego malucha na przedszkolaka poprzez dotknięcie ołówkiem, zaś pani wicedyrektor wręczała pamiątkowe dyplomy oraz medale. Dzieciom bardzo spodobały się także ogromne kredki, z którymi chętnie się fotografowały.

Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych małych przedszkolaków.

Wizyta w szkolnej bibliotece

02.11.2021 16:28

Nasze czterolatki razem ze swoimi wychowawczyniami Marzenką Grygorowicz oraz Ilonką Białowąs odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie Pani Ania Klim opowiedziała najmłodszym o pracy nauczyciela bibliotekarza. Dzieciom bardzo spodobała się biblioteka, do której obiecały często wracać.

Czterolatki w kinie

07.10.2021 06:57

W środę 6 października nasze czterolatki wyruszyły w pierwszą przedszkolną wycieczkę – oczywiście wiele uciechy sprawiła im podróż autokarem. Celem wyjazdu maluchów było kino Merkury, gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. „Wyrolowani”. Czterolatki niezwykle entuzjastycznie reagowały na przygody Ola i Oli, przedstawicieli zagrożonego gatunku Flumaków, którym po wielu próbach udaje się ocalić całą swoją rasę. Maluchy z uwagą i wyjątkowym, jak na czterolatki, skupieniu obejrzały całą bajkę z radością reagując na szczęśliwe zakończenie. Dla niektórych maluchów była to pierwsza wizyta w kinie, więc zachwytom nie było końca.  W nagrodę za świetne zachowanie dzieci udały się do McDonalda, gdzie czekały na nie ich ulubione przysmaki. Radosne i pełne energii wróciły do przedszkola, oczywiście z przekonaniem, że koniecznie niedługo muszą powtórzyć tą wyprawę.

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie –panie Kamila, Marzenka oraz Ilonka.

Dbamy o swoje ząbki

05.10.2021 06:55

Z okazji Dnia Uśmiechu, który przypada 1 października, w poniedziałek  4 października nasze przedszkole odwiedziła pani Ilona Andrzejuk – higienistka stomatologiczna. Pani Ilona przygotowała trzylatkom oraz czterolatkom niezwykłe zajęcia, podczas których jasno, a jednocześnie bardzo ciekawie pokazała, jak należy troszczyć się o zęby, aby były piękne i zdrowe. Pani higienistka wzbudziła wśród maluchów zachwyt przynosząc wielką tubę pasty do zębów, a także dużą szczoteczkę, którą dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby.

Dzieciom bardzo podobała się także zabawa w karmienie małych misiów pand – jeden miał piękny uśmiech, a drugi popsute ząbki. Dzieci niemal bezbłędnie wskazywały, czego należy unikać, aby ząbki były zdrowe, a co ma na nie dobry wpływ.

Pani Ilona pokazała także, na czym polega wizyta u stomatologa, odczarowując zupełnie to miejsce w opinii dzieci, prezentując wyposażenie gabinetu i opowiadając o kolejnych czynnościach wykonywanych przez dentystę. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy, naklejki oraz pasty do zębów, a także książeczki do kolorowania, których bohaterowie zachęcają do codziennego pielęgnowania zębów.

To było wyjątkowe spotkanie - niezwykle ciekawe, a jednocześnie bardzo pouczające. Dzieci były zachwycone spotkaniem z panią Iloną, której serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak znakomitych zajęć.

Spotkanie to wpisuje się w plan realizacji doradztwa zawodowego w przedszkolu.

Maluchy witają Panią Jesień

23.09.2021 17:31

Niezwykle wesołe i pełne atrakcji było powitanie jesieni w grupach trzylatków oraz czterolatków. Obchody rozpoczęły się już 22 września w grupie trzylatków, którym o nowej porze roku opowiadała wystrojona w jesienne kolory wychowawczyni Kasia Karmasz. Dzieci oglądały piękne jesienne ilustracje i podziwiały dary jesieni.

Z kolei 23 września wszystkie grupy wzięły udział w wesołych tańcach oraz zabawach przygotowanych przez wychowawczynie Wiesławę Sacharczuk, Ilonę Szczepańską-Huk oraz Kamilę Korneluk. W głównej roli wystąpiła pani Marzenna Grygorowicz, organizatorka Dnia Jesieni w przedszkolu, która specjalnie na tę okazję przebrała się za Panią Jesień i porwała wszystkie maluchy do wspólnej zabawy. Pani Marzenka przygotowała najmłodszym także jesienne konkursy- dzieci zgadywały, jaki owoc próbując mając zakryte oczy, czy też celowały orzeszkami do celu i odpowiadały na jesienne zgadywanki.

Dzień Jesieni bardzo podobał się naszym najmłodszym przedszkolakom, a złocista jesień zagościła w naszym przedszkolu.

Wychowawczynie trzylatków oraz czterolatków