• Wyjście do biblioteki

   22.05.2017 21:22

   W piątek 19 maja trzylatki z grupy II odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgiozbiór przeznaczony specjalnie dla nich oraz poznały pracę Pani bibliotekarki. Ponadto przedszkolaki wysłuchały bajki o Franklinie i z wielkim zainteresowaniem oglądały ciekawe książki. Dziękujemy Pani bibliotekarce za poświęcony nam czas.

   Marzanna Grygorowicz 

  • Bajki, bajeczki...

   26.03.2017 19:14

   W dalszym ciągu rozwijając zainteresowania czytelnicze, wyobraźnię i aktywność twórczą dzieci 3-letnich ich rodzice bardzo chętnie włączają się czytając im bajki, baśnie i opowiadania. Mama Niny Trebik przeczytała bajki Brzechwy -"Leń", "Skarżypyta". Mama Nikoli Beniuk i Jasia Szuta z książki "Najciekawsze bajki przedszkolaka", gdzie bohaterami są zwierzęta, pojazdy, które uczą dzieci tolerancji dla odmienności, współczucia dla innych i zrozumienia przeczytały m.in. "Dyplom dla Stefka" "Marcinek u dentysty", "Madzia i kot". W czasie czytania dzieci uważnie słuchały czytanych przez rodziców utworów.

   Marzenna Grygorowicz

  • "Jasełka w grupie I 3 latków"

   17.01.2017 17:57

   Dnia 12.01.2017r. w naszej grupie odbyła się inscenizacja słowno - muzyczno - taneczna "Jasełka". Przedszkolaki w pięknych przebraniach zaprezentowały zgromadzonym rodzicom swoje talenty aktorskie. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty rodziców wraz z dziećmi polegające na wspólnym malowaniu figurek gipsowych. Radości nie było końcasmiley. Piękne i kolorowe prace zostaną wręczone babciom i dziedkom z okazji zbiżającego się ich święta.

   Renata Bednarzak 

   Ilona  Białowąs   

    

  • Jasełka

   17.01.2017 17:22

   Coroczną tradycją naszego przedszola jest przygotownie i przedstawienie rodzicom Jasełek. W dniu 12.01.2017r. do grupy II maluchów na jasełkowe spotkanie zaproszono rodziców przedszkolaków. W przepięknej scenografii, przy blasku świec, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role. Była: Maryja, Św. Józef, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Występy przedszkolaków w kolorowych strojach wywołały wzruszenie na twarzach rodziców. Było też wspólne dekorowanie laurek na Dzień Babci i Dziadka oraz słodki poczęstunek.

   Marzenna Grygorowicz  

  • "Dzieci dzieciom"

   10.01.2017 22:10

   W miesiącu grudniu w ramach programu "Kraina baśni i bajek w przedszkolu" starsze koleżanki czytały bajki dla maluchów z grupy II. Licznie przybyłe absolwentki naszego przedszkola w magicznych przebraniach przybliżyły dzieciom smutną historię "Dziewczynki z zapałkami" oraz wielu innych ciekawych bajek. Nasze absolwentki mogły pochwalić się przed maluchami swoimi umiejętnościami czytelniczymi, pięknym i głośnym czytaniem.

   Marzenna Grygorowicz