Hotel dla owadów

03.12.2021 20:21

Czterolatki już od września biorą udział w projekcie „Ekokulturalne przedszkole”, którego celem jest wykształcanie wśród najmłodszych pro-ekologicznych zachowań. Dzieci zdążyły już pięknie ukwiecić sale, założyły tez pudełko na makulaturę, a w listopadzie stworzyły hotel dla owadów. W mini domku ułożyły szyszki, drewienka, słomę oraz inne naturalne materiały, w których owady z pewnością znajdą wygodne siedzisko. Ten ekologiczny domek stanął w naszym przedszkolnym ogródku, obok hotelu dla owadów zrobionym przez trzylatki.

03.12.2021 20:15

25 listopada, podobnie jak dzieci z przedszkoli oraz szkół w całym naszym kraju, nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji wychowawczynie przygotowały maluchom wiele atrakcji i niespodzianek. Każda grupa w swojej sali poznawała historię tego nietypowego święta, oglądała ilustracje prezentujące najróżniejszych misiowych bohaterów, a także wykonywała piękne prace plastyczne. Panie przygotowały trzylatkom oraz czterolatkom kolorowe misiowe opaski, medale oraz dyplomy.

Następnie wszystkie maluchy spotkały się w jednej sali, gdzie odwiedził je Miś, który porwał przedszkolaki do wspólnej zabawy. Dzieci śpiewały oraz tańczyły, brały udział we wszystkich zabawach zaproponowanych przez nietypowego gościa. Na koniec zabawy maluchy otrzymały cukierki i mogły obejrzeć ulubioną bajkę z misiem w roli głównej.

Wielką atrakcję dzieciom przygotowała p. Ilonka Szczepańska-Huk, która zrobiła foto-budkę z misiem.

Ten dzień był w naszym przedszkolu bardzo wesoły i bez wątpienia udany.

Przedszkolaki świętują Narodowe Święto Niepodległości

10.11.2021 18:51

10 listopada nasze przedszkolaki rozpoczęły uroczyste świętowanie Odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Z tej okazji maluchy przyszły elegancko ubrane, a w ich strojach naturalnie przeważały barwy biało-czerwone.

W każdej grupie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci ze swoimi wychowawczyniami rozmawiały o Polsce – pięknych i wartych zobaczenia miejscach, kulturze oraz tradycjach, a także patriotyzmie.

Następnie trzylatki oraz czterolatki zgromadziły się w jednej sali, aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy. Dzieci pięknie śpiewały machając jednocześnie flagami, dzięki czemu w naszym przedszkolu zrobiło się nastrojowo i bardzo uroczyście.

Bajkowa kraina w przedszkolu

07.11.2021 16:57

W piątek 5 listopada nasze przedszkole przeobraziło się w prawdziwą bajkową krainę. Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek trzylatki oraz czterolatki przebrały się w postaci z najróżniejszych bajek – w przedszkolu pojawił się m.in. Czerwony Kapturek, Kopciuszek, księżniczki czy też strażak Sam i Superman. Także panie wychowawczynie w tym wyjątkowym dniu dołączyły do zabawy i zaskoczyły zarówno dzieci, jak i ich rodziców pięknymi strojami.

Obchody rozpoczęły się od opowiedzenia bajki o Czerwonym Kapturku i tańcach do piosenki „Witamy w naszej bajce”, a także łapania mydlanych baniek wylatujących z berła królowej. Następnie nasze przedszkolaki wzięły udział w wielu bajkowych konkursach: odgadywały zapachy zamknięte w słoiczkach, przechodziły przez zaczarowany tunel czy oddzielały makaron od kaszy.

Wiele radości sprawił dzieciom bajkowy pociąg, który przemierzał korytarze przedszkola oraz słodka cukierkowa niespodzianka dla każdego przedszkolaka. Na zakończenie tej bajkowej przygody maluchy obejrzały jedną wybraną przez siebie bajkę.

Bajkowy dzień był bardzo wesoły i kolorowy za sprawą pięknych strojów, jakie w tym dniu założyły nasze przedszkolaki. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich pociech.

Słodka wizyta

04.11.2021 20:37

W środę 3 listopada gościliśmy w małym przedszkolu wyjątkowego gościa – odwiedziła nas babcia Zuzi z grupy czterolatków, która opowiedziała nam o pracy pszczelarza. Pani Jadzia Prokopiuk zachwyciła nasze maluchy niesamowitymi rekwizytami, które przyniosła ze sobą. Opowiedziała dzieciom zarówno o swojej pracy, jak również o życiu pszczół i ich zwyczajach. Pokazała czterolatkom oraz pięciolatkom jak zdejmuje miód z plastrów, jakich przyrządów używa, kiedy pszczoły zaczynają mocno dokuczać. Maluchy mogły także zobaczyć, co powstaje z pszczelej pracy oraz spróbować pysznego miodu.

Wiele radości dzieciom sprawiło przymierzanie stroju pszczelarza i dotykanie rekwizytów przyniesionych przez panią Jadzie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zrobiły ze swoim gościem pamiątkowe zdjęcia.

Bardzo dziękujemy babci naszej Zuzi za odwiedzenie naszego przedszkola i niezwykle ciekawe zajęcia.