Dzień Teatru w grupie czterolatków

25.03.2022 13:36

25 marca maluchy z naszego przedszkola świętowały Dzień Teatru. Zabawę rozpoczęły od rozmowy na temat teatru – oglądając piękne ilustracje porównywały teatr starożytny oraz współczesny, zastanawiały się nad pracą aktora oraz etapami przygotowania spektaklu teatralnego. Dzieci mówiły także o różnych rodzajach teatrów, m.in. lalek czy przedstawieniu z udziałem pacynek.

Następnie maluchy miały okazję założyć różne stroje i pozować do zdjęć na tle scenografii do przedstawienia. Wiele radości sprawiło im także wykonanie kukiełki z drewnianej łyżki.

Dzień teatru maluchy zakończyły piżamowym teatrem – odpoczywając na leżakach obejrzały spektakl teatralny „Calineczka”.

K. Korneluk

Międzynarodowe Święto Wody

23.03.2022 20:49

Czterolatki z naszego przedszkola włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody, a jednocześnie zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu „Ekologiczne przedszkole”. Dzieci z uwagą obejrzały filmik dotyczący obiegu wody w przyrodzie, rozmawiały o tym, jak ważna jest woda w utrzymaniu życia na planecie, a także jak możemy oszczędzać wodę w domu oraz przedszkolu. Maluchy wykonały też ekologiczny plakat, który zawisł na przedszkolnym korytarzu.

Kamila Korneluk

Maluchy przywitały Wiosnę

21.03.2022 17:02

21 marca maluchy z naszego przedszkola, podobnie jak dzieci i młodzież z całej Polski, pożegnały Panią Zimę i z radością powitały Panią Wiosnę.

W tym dniu w strojach naszych przedszkolaków oraz wychowawczyń przeważał kolor zielony oraz żółty. Najpierw każda grupa świętowała w swojej sali – były rozmowy o oznakach wiosny, filmiki edukacyjne, prace plastyczne dotyczące wiosny, a także tańce oraz zabawy ruchowe w wiosennym klimacie.

Po godz. 10.00 wyposażone w kolorowe kwiaty oraz gałązki z bibułkami dzieci wyruszyły w pochodzie, aby odprowadzić Marzannę pod przejazd kolejowy – skąd pociągiem wyruszyła w świat daleki😊

Przedszkolaki z radością przywitały Panią Wiosnę i cudowną wiosenną pogodę, która miejmy nadzieję, zagości już u nas na stałe.

KK

Świętujemy Dzień Pizzy

11.02.2022 20:44

9 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pizzy – wyjątkowo apetyczne święto. Z tej okazji nasze maluchy wybrały się w podróż do Włoch – kraju, gdzie narodziło się to danie. Przedszkolaki obejrzały prezentacje pokazujące najpiękniejsze zabytki Włoch, ale także znakomicie bawiły się ucząc włoskich słówek. Przez cały dzień rozbrzmiewały także włoskie piosenki, które bardzo spodobały się zwłaszcza grupie czterolatków.

Dzieci wspólnie z wychowawczyniami przygotowywały ciasto do pizzy, dodawały też dodatki, które lubią. Dzień ten najmłodsze grupy przedszkolaków zakończyły zjedzeniem pizzy, którą przywiózł p. Mateusz z pizzerii Palermo, którego czterolatki obdarowały pięknymi laurkami.

To był wyjątkowo wesoły i pyszny dzień.

KK

100 lat wszystkim Babciom i Dziadkom

21.01.2022 13:00

Maluchy z naszego przedszkola przygotowały niespodzianki swoim Babciom oraz Dziadkom z okazji ich święta. Przez cały tydzień rozmawiały o swoich dziadkach, opowiadając w jaki sposób spędzają ze nimi czas, czy jakie pyszności przygotowują dla nich ukochane babcie.

Przedszkolaki uczyły się  wierszyków oraz piosenek, a także przygotowywały prezenty.

W piątek maluchy zaprezentowały swoje przedstawienia, które zostały nagrane przez wychowawczynie i przesłane rodzicom, aby Ci mogli pokazać występy wnuków dziadkom.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Chociaż nie macie już nastu lat,
      U stóp Wam leży wciąż cały świat.
      Więc w Ciechocinku na imprezie
      Tańczcie do rana, ile wlezie.
      Niech w żadnym stawie Was nie strzyka,
      Tańczcie do rana w rytm Krawczyka.
      Mijajcie z dala „enefzety”
      Bo życia szkoda na te bzdety!
      Żyjcie z radością za pan brat,
      O wiele dłużej niż te 100 lat!