Świąteczne życzenia

07.01.2022 17:29

Czterolatki pod okiem p. Kamili Korneluk wykonały piękne świąteczne kartki, które tuż przed Bożym Narodzeniem trafiły do uczestników Środowiskowego Domu Samoopomocy w Kodniu. Nasi przyjaciele z zajęć terapii oraz grupy teatralnej "Perły życia" z radością przyjęli kartki i przesłali przedszkolakom oraz ich rodzicom świąteczne życzenia.

Świątecznie u maluchów

07.01.2022 17:09

Przygotowania do świąt w naszym przedszkolu rozpoczęły się już z początkiem grudnia, kiedy to oczekiwaliśmy wizyty św. Mikołaja. Każda grupa pięknie udekorowała swoją salę. Także korytarz rozświetliły kolorowe światełka, a na drzwiach i tablicach pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje.

Nasze maluchy uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki, poznawały piękne polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

Przedszkolaki wykonywały świąteczne ozdoby – bombki oraz choinki, a także kolorowe łańcuchy czy piękne aniołki. Maluchy dekorowały także pierniki, doskonale się przy tym bawiąc.

Wiele radości sprawiło im także kolędowanie – z prawdziwą kolędniczą gwiazdą maluchy odwiedzały sale i wspólnie śpiewały kolędy oraz pastorałki.

Tuż przed świętami przedszkolaki zasiadły także do uroczystego obiadu – stoły zostały świątecznie udekorowane, a maluchy z apetytem zajadały się postnymi potrawami, wcześniej dzieląc się opłatkiem i składając życzenia.

Świąteczny okres w przedszkolu upłynął niezwykle kolorowo i radośnie, wprowadzając nas wszystkich w bożonarodzeniową atmosferę.
                                                                                 Kamila Korneluk

Mikołajkowe szaleństwo

06.12.2021 20:43

6 grudnia w naszym przedszkolu zapanowała mikołajkowa atmosfera – przedszkolaki z niecierpliwieniem oczekiwali na specjalnego gościa, który miał się niebawem pojawić. Maluchy z tej okazji przyszły do przedszkola pięknie wystrojone – czerwone i świąteczne stroje, mikołajkowe czapeczki i kolorowe opaski sprawiły, że nasze przedszkolaki przeobraziły się w małych Mikołajków.

Pojawienie się Mikołaja oraz jego pomocników wywołało wśród maluchów ogromną radość – dzieci otrzymały prezenty, miały też niepowtarzalną okazję zrobić zdjęcie z Mikołajem, a także zatańczyć z tymi wyjątkowymi gośćmi.

To był wyjątkowo wesoły i kolorowy dzień.

Hotel dla owadów

03.12.2021 20:21

Czterolatki już od września biorą udział w projekcie „Ekokulturalne przedszkole”, którego celem jest wykształcanie wśród najmłodszych pro-ekologicznych zachowań. Dzieci zdążyły już pięknie ukwiecić sale, założyły tez pudełko na makulaturę, a w listopadzie stworzyły hotel dla owadów. W mini domku ułożyły szyszki, drewienka, słomę oraz inne naturalne materiały, w których owady z pewnością znajdą wygodne siedzisko. Ten ekologiczny domek stanął w naszym przedszkolnym ogródku, obok hotelu dla owadów zrobionym przez trzylatki.

03.12.2021 20:15

25 listopada, podobnie jak dzieci z przedszkoli oraz szkół w całym naszym kraju, nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji wychowawczynie przygotowały maluchom wiele atrakcji i niespodzianek. Każda grupa w swojej sali poznawała historię tego nietypowego święta, oglądała ilustracje prezentujące najróżniejszych misiowych bohaterów, a także wykonywała piękne prace plastyczne. Panie przygotowały trzylatkom oraz czterolatkom kolorowe misiowe opaski, medale oraz dyplomy.

Następnie wszystkie maluchy spotkały się w jednej sali, gdzie odwiedził je Miś, który porwał przedszkolaki do wspólnej zabawy. Dzieci śpiewały oraz tańczyły, brały udział we wszystkich zabawach zaproponowanych przez nietypowego gościa. Na koniec zabawy maluchy otrzymały cukierki i mogły obejrzeć ulubioną bajkę z misiem w roli głównej.

Wielką atrakcję dzieciom przygotowała p. Ilonka Szczepańska-Huk, która zrobiła foto-budkę z misiem.

Ten dzień był w naszym przedszkolu bardzo wesoły i bez wątpienia udany.