• Babciu, Dziadku Kochamy Was !!!

16.02.2020 20:40

11.02.2020r. w gr. I 3-latków odbyło się najprzyjemniejsze święto w przedszkolu - Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły taniec. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Babcie otrzymały kwiatka a dziadkowie medal wspaniałego dziadka. Nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Rozpromienione twarze dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile z wnukami.

R. Bednarzak

• "Bóg się rodzi"

15.01.2020 19:21

Dnia 19.12.2019r. w grupie I 3-latków odbyły się jasełka pt. "Bóg się rodzi". Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć, wzmacniania więzi emocjonalnych z rodziną oraz rozwijanie predyspozycji i uzdolnień aktorskich u dzieci. Przedstawienie było wyjatkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołami, pastuszkami oraz głównymi bohaterami Maryją i Józefem. Dzieci pięknie recytowały przygotowane wierszyki oraz pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Następnie zostały zorganizowane warsztaty plastyczne ozdabiania bombek ze styropianu. Przedszkolaki  wraz z rodzicami wykonały piękne ozdoby choinkowe, które zabrały do domu. To były wyjątkowe, magiczne i wspaniałe chwile dla wszystkich.

R. Bednarzak

• Nasze zwierzątka

25.11.2019 14:43

W przedszkolu mieliśmy niecodzienną wizytę naszych pupili, gdyż odwiedził nas mały piesek Snapi wraz z właścicielką Panią Justyną Rafałko oraz szynszyla Tosia. Dzieci dowiedziały się jak należy pielęgnować, dbać i zajmować się zwierzątkami. Miały możliwość także pogłaskania i nakarmienia zwierzątek. Przedszkolaki były zachwycone wizytą pupili.

Dziękujemy Paniom za ciekawe i interesujące opowieści o zwierzątkach.

• Najważniejsza dobra zabawa

21.10.2019 20:19

17 października w grupie 3-latków Krasnali odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły piękne kompozycje do ktorych wykorzystano różnorodne materiały plastyczne jak i przyrodnicze. Dzięki wspólnej kreatywności rodziców i dzieci powstały jesienne skrzaty, ludziki, ptaszki i inne śmieszne cudaki. Powyższe warsztaty miały na celu integrację dzieci w grupie, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastyczno - technicznych.

K. Nowacka

• Zabawy inspirowane jesienią w grupie Krasnali

21.10.2019 20:09

Jesień to barzdzo kolorowa i bajeczna pora roku. Tak tez było u nas w grupie 3-latków. W piątek Krasnale przyszły do przedszkola w ulubionych kolorach jesieni a więc było czerwono, żólto, pomarańczowo... Odpowiedni jesienny wystrój sali, muzyka stworzyły dzieciom możliwość do wspólnej zabawy. Kolorowe balony, bibuła, warzywa sprawiły, że przedszkolaki mogły wyrazić siebie i swoją kreatywność w zabawach, tańcu i pracach na podstawie materiału przyrodniczego. Dzięki tym zabawom Krasnale utrwaliły swoje wiadomości dotyczące pory roku oraz kształtowały swoją inwencję twórczą i poczucie rytmu.

K. Nowacka