• Ekokulturalne przedszkole

   Ekokulturalne przedszkole

   08.06.2022 18:23

   Trzylatki oraz czterolatki z naszego przedszkola od września do maja brały czynny udział w projekcie ,,Ekokulturalne Przedszkole". Jest to II edycja projektu realizowanego przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola, poświęconego różnorodnym akcjom na rzecz naszej planety.

   Maluchy wykonały dziewięć ,,eko -wyzwań" – każdy miesiąc dotyczył innych działań promujących ekologiczne postawy. W naszym przedszkolu pojawiły się ,,hotele dla owadów” oraz ciesząca się ogromnym zainteresowaniem ,,kuchnia błotna". Dzieci sadziły także kwiatki, zakładając na parapetach mini ogródki, przerabiały stare zimowe ubrania na zabawki oraz stworzyły „eko-pożeracza nakrętek”. Maluchy nauczyły się także segregować papier i wykorzystywać wielokrotnie już zapisane kartki.

     Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały z pomocą wychowawczyń, a przy niektórych działaniach także przy współudziale rodziców polecone im zadania, bez wątpienia wykształcając pozytywne postawy.  Projekt w grupie trzylatków realizowała Katarzyna Karmasz, natomiast w grupie czterolatków Kamila Korneluk.

   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich realizacji. Za wykonanie wszystkich dziewięciu wyzwań otrzymaliśmy tytuł ,,Ekokulturalnego Przedszkola".
    

   K. Karmasz, K. Korneluk

   certyfikat-10-przedszkole-miejskie-nadbuzanskie-skrzaty-w-terespolu_(1).pdf
  • Pokazy strażackie dla maluchów

   Pokazy strażackie dla maluchów

   09.05.2022 20:19

   W piątek 6 maja w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście – strażacy z OSP Terespol. Dwaj tatusiowie panowie Piotr Wiktoruk oraz Jan Lański, którym towarzyszył pan Przemysław Szczygielski podjechali pod budynek przedszkola z włączonymi syrenami, czym natychmiast wzbudzili radość naszych maluchów.

   Przedszkolaki miały niebywałą okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, dotknięcie sprzętów, które wykorzystują strażacy w codziennej pracy. Maluchy z zachwytem obserwowały więc rozsuwająca się drabinę, czy też chętnie pozowały do zdjęcia na motorze strażackim.

   Wiele frajdy sprawiło im posługiwanie się wężem strażacki, układanie na noszach czy też przymierzanie strażackich ubrań.

   Na zakończenie spotkania maluchy wykonały pamiątkowe zdjęcia i pełne wrażeń kontynuowały dzień na przedszkolnym placu zabaw.

   Spotkanie odbyło się w ramach działań doradztwa zawodowego, koordynowanego przez wychowawczynię Kamilę Korneluk.

   Serdeczne podziękowania Tatusiom przedszkolaków za zorganizowanie tego rewelacyjnego spotkania.

    

   KK


    

  • ŚWIĘTUJEMY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

   ŚWIĘTUJEMY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

   29.04.2022 20:38

   Dnia 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy przegląd piosenek patriotycznych z okazji Święta 3 Maja. Z tej okazji dzieci zostały przez rodziców wystrojone w eleganckie stroje – oczywiście dominował kolor biały oraz czerwony.  Maluchy z niezwykłą radością i zaangażowaniem wykonały piosenki o naszej Ojczyźnie.

   Z wielką powagą, przyjmując postawę na baczność, odśpiewały hymn narodowy, którego tekst nasze przedszkolaki już doskonale znają.

   Za piękny występ każda grupa otrzymała pamiątkowe dyplomy.

    

               M. Grygorowicz

  • Eko-czterolatki

   Eko-czterolatki

   28.04.2022 20:00

   22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi i z tej okazji maluchy przez cały dzień rozmawiały o ekologii. Przedszkolaki zastanawiały się, jak możemy troszczyć się o przyrodę, wskazując np. oszczędzanie wody czy światła. Czterolatki udowodniły także, że znakomicie potrafią segregować śmieci – klasyfikowały je i umieszczały w odpowiednich koszach. Na zakończenie zajęć maluchy wykonały Eko-ludka – wykorzystały śmieci przyniesione z domu oraz znalezione w przedszkolu. Wiele radości sprawiło im tworzenie ekologicznej maskotki, którą nazwały Eko-Patryk. To  był bardzo ciekawy, pouczający, a jednocześnie bardzo wesoły dzień.

   KK

  • Czterolatki w kinie

   Czterolatki w kinie

   11.04.2022 19:46

   Czterolatki z naszego przedszkola w piątek 8 kwietnia wyruszyły na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Maluchy z zainteresowaniem obejrzały bajkę o Zajączku Maxie, który ratował Święta Wielkanocne. Czterolatki z entuzjazmem reagowały na przygody Zajączka i jego przyjaźń z Lisem, która zaowocowała szczęśliwym zakończeniem tej historii.

   Po wizycie w kinie, maluchy zjadły obiad w McDonaldzie, gdzie zaskoczyły swoje panie wzorowym zachowaniem.

   Roześmiana i bardzo zadowolona gromadka wróciła do przedszkola, oczywiście z nadzieją, że niedługo znowu będą mogły udać się na wycieczkę.

                                                                                                                         KK