• 10.11.2021 20:10
      •

5 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z grupy 5 - latków z wielką radością wzięły udział w zabawach przygotownych z okazji tego kolorowego święta. Dzień rozpoczeliśmy od prezentacji kostiumów w jakie przebrały się dzieci oraz panie. W przedszkolu zagościły księżniczki, superbohaterowie, zabawne zwierzątka i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci uczestniczyły w muzyczno-bajkowym konkursie, rozpoznając znane i lubiane piosenki z bajek.
        Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, rozpoznawaliśmy postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą, kolorowaliśmy wybranych bohaterów znanych nam bajek. Czytając ulubione bajki układaliśmy do nich historyjki obrazkowe.Najbardziej jednak podobały nam się tańce - pokazywańce. Dzień zaliczamy do bardzo udanych i czekamy na następne nietypowe dni w naszym przedszkolu.

R. Bednarzak i A. Antoniuk