• Spotkanie z policjantami

   11.10.2021 20:25

    

    

   23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Na zaproszenie wychowawczyń grup dzieci 5 i 6- letnich przybyła Pani Policjant Marta Jakuszko oraz Pan Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński.

   W ramach innowacji pedagogicznej „Gdy dorosnę zostanę..”, która ma na celu zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny.

   Pani Marta jest mamą naszej dzielnej 5-latki Ali, która z radością przyjęła zaproszenie do naszego przedszkola i wraz z kolegą przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, zwrócili uwagę na zachowanie dzieci w sytuacjach zagrożenia, jak należy postępować w sytuacjach trudnych i przypomnieli numer alarmowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia munduru policjanta. Dzieci miały możliwość obejrzeć przyniesione kajdanki, hełm, latarkę oraz lizak policyjny. Nie zabrakło ciekawych pytań ze strony dzieci i deklaracji o zostaniu policjantem w przyszłości. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, wręczeniem pięknych rysunków przygotowanych przez dzieci, podziękowaniem i słodkim upominkiem. Dziękujemy za wartościowe spotkanie.

   A. Antoniuk

   R.Bednarzak

  • Dzień Przedszkolaka

   11.10.2021 20:18

    

   20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

    

   Rzecznika Praw Dziecka Marek Michalak w dniu 13 września 2013 roku zainicjował podjęcie uchwały przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

    „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.

   W naszym przedszkolu dzieci Dzień Przedszkolaka obchodziły na sportowo, uczestnicząc w grach i zabawach na sali gimnastycznej z wykorzystaniem kolorowego i wielofunkcyjnego sprzętu sportowego i animacyjnego. Zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód o różnym stopniu trudności. Każdy przedszkolak po zakończonej zabawie otrzymał medal Super Przedszkolaka oraz zdrowe, soczyste jabłko.

   Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i jeszcze raz życzymy każdemu Zuchowi radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.   

   K.Polaczuk

   A.Popławska

   A.Antoniuk

    

    

  • 5 - latki świętują Dzień Kropki

   19.09.2021 15:56

   Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i budzenia wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"). 15 września obie grupy uczciły to święto poprzez wspólne gry i zabawy, zadania matemtyczne oraz pracę plastyczną. Poznały także historię "Kropki" poprzez obejrzenie bajki.

   R. Bednarzak

   A. Antoniuk

  • Dzień Pszczoły

   27.05.2021 22:19

    

   20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Od wielu lat leśnicy, pszczelarze, nauczyciele, ekolodzy oraz wiele innych instytucji, zwracają uwagę na ogromne znaczenie pszczół w procesie pozyskiwania pożywienia i egzystencji ludzkości.

   Od najmłodszych lat kładziemy nacisk na kształtowanie postaw proekologicznych mających wpływ na dalsze losy naszej planety. Grupa 5 – latków poprzez zabawy i działania edukacyjne dowiedziała się jaką role pszczoły odgrywają w życiu każdego z nas. Spotkanie odbyło się w towarzystwie gościa specjalnego Pszczółki Mai, która częstowała dzieci pysznym, zdrowym miodem.  Na zakończenie naszego spotkania wyruszyliśmy na teren przedszkola by z materiałów dostępnych na zewnątrz stworzyć poidełko dla owadów, tak ważny element dla pszczół i owadów podczas upałów. Dzieci miały za zadanie zebrać materiały takie jak: kamienie, szyszki, korę drzew, patyki i kwiaty. Ostatnim etapem tworzenia poidełka było wlanie wody do pojemnika i tu zaskoczył nas deszcz, który dokończył nasze dzieło. Zachęcamy wszystkim do samodzielnego tworzenia poidełek i dbania o naszych najmniejszych przyjaciół.

    

   A. Antoniuk

    

  • Uroczystości w grupie 5- latków

   13.05.2021 19:28

   Poniżej znajdują się zdjęcia i krótkie informacje o uroczystościach, które odbyły się w grupie 5-latków.

   https://drive.google.com/file/d/1yLRgQqCLdjyFGMSPAo-_BA9QJx4U13Ws/view?usp=sharing

   https://drive.google.com/file/d/1LA3y9eoMgY4GQ46SjjA-Zp0ZSm80wf7n/view?usp=sharing

   https://drive.google.com/file/d/1HFL6cWugjukgqVYxLPPhdu-jMFjgZsMG/view?usp=sharing