• Sukces sportowy Pauliny Tymon

15.06.2016 12:46

Paulina Tymon  w sezonie 2015/2016 występowała w reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Młodziczka.
      Wyżej wymieniona (wraz z całą drużyną) w dniach 10-12.06.2016 w Łodzi zajęła III miejsce w Polsce w Ogólnopolskich Rozgrywkach Młodziczek.

• V Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej

15.06.2016 12:36

W tym roku, po wstępnych  przesłuchaniach udało się naszym uczennicom zakwalifikować się do finału V Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

Podczas V edycji naszą szkołę reprezentowało trio – Zuzanna Wic, Jagoda Szemietucha i Agata Omelaniuk, które wykonywały piosenkę filmową.

Dziewczyny świetnie wykonały swoją piosenkę, za co otrzymały wyróżnienie.

Cykliczne przedsięwzięcie, które ma już swoją renomę w środowisku akademickim i szkolnym Lubelszczyzny odbyło się 09.06.2016 r. w „Chatce Żaka” w Lublinie. Jest to jedna z głównych imprez promocyjnych Instytutu Filologii Słowiańskiej, a także Wydziału Humanistycznego w ramach współpracy ze szkołami w regionie. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju językowego oraz artystycznego uczniów i studentów, promowanie młodych talentów, kształtowanie wrażliwości wobec słowiańskiego dziedzictwa kulturowego, w tym popularyzacja języka rosyjskiego w naszym regionie, jako jednego z języków słowiańskich.

W konkursie uczestniczyło 56 uczniów, w tym: 22 uczestników – szkoła  ponadgimnazjalna;  34 szkoła podstawowa i gimnazjum (z 28 szkół).  Wśród tegorocznych piosenek konkursowych znalazły się utwory należące do wielu gatunków muzycznych – poezja śpiewana, ballada, pop, piosenka dziecięca i filmowa, piosenka ludowa. Konkurs uświetnił występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Gratulacje!!!!

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

14.06.2016 13:42

24 CZERWCA 2016

*   9.00 – zakończenie roku szkolnego
      klas I-III szkoły podstawowej

*   10.00 – zakończenie roku szkolnego klas
       IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum

14.06.2016 13:40

Dnia 9 czerwca klasy IIa i Ib były na wycieczce w Warszawie.
      Pierwszym punktem programu była Starówka- Serce Warszawy- spacerując obejrzeliśmy między innymi Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Pomnik Syrenki, Dziedziniec Zamku Królewskiego i Pomnik Małego Powstańca.
      Następnie udaliśmy się do Pijalni Czekolady E. Wedel. Tam przeżyliśmy niezwykłą i słodką przygodę. Wysłuchaliśmy opowieści jak powstaje czekolada, krótką historię powstania firmy E. Wedel, smakowaliśmy czekoladę deserową i uczyliśmy się dekoracji tortów białą czekoladą.
      Kolejnym punktem był Stadion Legii. Zwiedziliśmy szatnie, „Galerię Mistrzów”, salę konferencyjną, posiedzieliśmy na ławkach rezerwowych i najgłośniejszej trybunie kibiców Legii Warszawa „Żylecie”.
      Bardzo głodni pojechaliśmy na obiad do baru Biblioteki Uniwersyteckiej.
      Z pełnymi brzuchami zaliczaliśmy już ostatni punkt programu naszej wycieczki- lekcję Warszawa jak z obrazka i  Zabawy z barwami w Muzeum Narodowym.
      Mimo napiętego programu i późnego powrotu do domu wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

Barbara Misiejuk