Wizyta policjantów

09.12.2022 20:29
      W dniu  07.12.2022 r. w grupach Jagódki, Pszczółki, Stokrotki, Biedronki i Wiewiórki  odbyło się spotkanie z policjantami. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bliżej poznać pracę policjanta. Dzieci odpowiadały na pytania i słuchały rad. Szczególną uwagę przyciągnęło wyposażenie policyjne, które dzieci bardzo chętnie przymierzały. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Składamy serdeczne podziękowania panom policjantom za wizytę w naszym przedszkolu.
                                                                   K.Karmasz

Mikołaj z wizytą u przedszkolaków

09.12.2022 20:20

6 grudnia do naszego przedszkola oczywiście zawitał Mikołaj – przy dźwiękach dzwoneczków i z muzyką w tle, odwiedził wszystkie „Wiewiórki”, „Jagódki”, „Biedronki”, „Stokrotki” oraz „Pszczółki”.

A, że dzieci były zwłaszcza ostatnio bardzo grzeczne, Mikołaj wszystkim wręczył prezenty.

Cały dzień upłynął na wesołej zabawie - dzieci otrzymały od Mikołaja najróżniejsze zabawki czy książeczki, którymi cieszyły się jeszcze długo po jego wyjściu.

Specjalnie z okazji przyjścia Mikołaja w strojach przedszkolaków królował kolor czerwony.

Bardzo dziękujemy pani Ani Skolimowskiej oraz Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie tej mikołajkowej niespodzianki.

• Spotkanie z górnikiem

07.12.2022 19:08

Spotkanie z górnikiem

W piątkowy poranek 2 grudnia przedszkole odwiedził pan Franciszek Szabluk  emerytowany górnik. Wizyta związana była z nadchodzącym świętem Barbórką. Nasz gość ubrany w mundur górniczy oraz czako z białym pióropuszem oznaczającym stanowisko, które zajmował w czasie pracy w kopalni.

Dzień Pluszowego Misia w grupach Pszczółki, Jagódki, Stokrotki, Biedronki, Skowronki

27.11.2022 14:11
      Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego przedszkolaka, dlatego w dniu jego święta każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Tego dnia nie mogło zabraknąć piosenek, prac plastycznych oraz zabaw związanych z bohaterem tego dnia.

M. Butrym

Historia zamknięta w przedmiotach czyli kącik regionalny

14.11.2022 21:06
      Niezwykły kącik regionalny stworzyły na przedszkolnym korytarzu wychowawczynie Marzenna Grygorowicz oraz Ilona Białowąs.
      Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły mają niepowtarzalną okazję zobaczyć eksponaty, które niegdyś stanowiły wyposażenie niemal każdego domu.
      Obrusy i narzuty, naczynia, kołowrotek czy tara to zaledwie kilka z tych wyjątkowych okazów. Oglądający wystawę mogą także podziwiać piękne stare zdjęcia czy książki.
      Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji wychowawczyni Marzenny Grygorowicz, która z radością udostępniła je wszystkim przedszkolakom, aby móc przekazać im chociaż odrobinę historii i tradycji polskich.

KK