• O wyższości słowa czytanego

01.12.2016 20:34

Dzieci otrzymują coraz mniej tego, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju: kontaktu z kulturą i pozytywnymi wzorcami zachowań, czasu i uwagi rodziców, a coraz więcej tego, co jest szkodliwe: samotności, skierowanej przeciwko nim przemocy i agresji. Nadmierne oglądanie telewizji, gry komputerowe- stanowiące nienaturalną stymulację mózgu dziecka, wywołują problemy z myśleniem i koncentracją, nadpobudliwość i agresję. Lansowanymi wartościami są: wygląd, siła, tupet, pieniądze. Uczy to młodych ludzi postaw, które są receptą na życiową porażkę- braku szacunku do siebie i innych, egoizmu, nielojalności, nieuczciwej rywalizacji, przemocy, braku hamulców moralnych.
      Wiele powinności wychowawczych wobec dziecka można zmieścić w jednej prostej czynności- w codziennym głośnym czytaniu! Czytanie:

• Uczy myślenia i dostrzegania konsekwencji.

• Przynosi wiedzę i dobre wzorce zachowań.

• Rozwija pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację.

• Buduje naszą więź z dzieckiem.

• Wzmacnia poczucie jego własnej wartości.

Czytanie jest łatwe i tanie, przynosi korzyści obu stronom. Bogaty  wybór ciekawych i wartościowych książki można znaleźć w bibliotece szkolnej.
      Czy można zmierzyć miłość rodziców? Psycholog dr Ewa Woydyłło odpowiada, że tak –ilością poświęconego dziecku czasu! Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie- codziennie!

13.09.2016 10:22

czynna jest od poniedziałku do piątku

w godzinach 7.45-13.45

Nauczyciel bibliotekarz: Anna Klim

• Rok szkolny 2016/2017

13.09.2016 10:23

ROK SZKOLNY 2016/2017

• V Szkolne Dyktando

17.04.2016 19:55

7 kwietnia zostały wręczone nagrody książkowe zwycięzcom V Szkolnego Dyktanda, zaś wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań otrzymali słodkie niespodzianki. W dyktandzie z humorem zmierzyło się  30 uczniów. Mistrzami ortografii zostali:

w szkole podstawowej:

1 miejsce Oliwia Ptasińska kl. VI b

2 miejsce Marta Michalak kl. VI a

3 miejsce Martyna Malczuk kl. V c

w gimnazjum:

1 miejsce Aleksandra Leszek kl. I A

2 miejsce Rafał Marczuk kl. II B

3 miejsce Ewelina Barmosz i Rafał Czerko kl. I A

wyróżnieni:

Stanisław Daniluk, Monika Kudelska, Jakub Żebrowski, Jakub Masiak.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział.

A. Klim

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

29.02.2016 10:09

Dzień Pluszowego Misia był okazją do wręczenia nagród książkowych i dyplomów uczniom klas II, którzy licznie wzięli udział w konkursie„MÓJ ULUBIONY BOHATER Z BAJKI”

Wszystkie prace zaprezentowane zostały na wystawie i mogą być podziwiane przez uczniów i rodziców odwiedzających szkołę.

Specjalne wyróżnienie: Julia Marczewska i Jakub Pastuszak.

I miejsce: Julia Danieluk, Jowita Filipczak, Szymon Klujewski, Amelia Kral, Mateusz Maliszewski, Anna Mularewicz, Hanna Tarasiuk.

II miejsce: Katarzyna Czerko, Aleksandra Górecka, Aleksandra Pastuszuk.

III miejsce: Nikola Bednarza, Zuzanna Celińska, Amelia Drobysz, Julia Kwiatkowska, Mikołaj Lesik, Filip Martyniuk, Natalia Nowacka, Oliwia Pietrzak, Paweł Rafalski, Grzegorz Sobieszuk, Kacper Wawryszewicz.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

A. Klim