• CZERWCOWE SUKCESY WOKALNE NASZYCH UCZNIÓW

22.06.2017 10:11

Dnia 1 czerwca w Kodeńskim GCKiS odbył się III Wojewódzki Festiwal Solistów II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, podczas którego wykonawcy przygotowani przez nauczyciela T. Jezuita prezentowali dowolny repertuar. Terespolską ,,Jedynkę” reprezentowali - w kategorii szkół podstawowych: Julita Pieńkus, Natalia Mycko, Natalia Szołoniuk (II miejsce), Oliwia Hernik, Agnieszka Jarzyna (I miejsce), a w kategorii gimnazjum: Jagoda Szemietucha (I miejsce), Zuzanna Wic, Julia Iwaniuk (III miejsce). Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, obiad, lody, a laureaci nagrody rzeczowe.

14 czerwca odbyło się w Rokitnie XVI POWIATOWE SPOTKANIE  Z PIOSENKĄ WAKACYJNĄ. Był to konkurs dla solistów i zespołów, w którym jurorskim ocenom poddali się prezentując na scenie 2 piosenki: Gabrysia Szkuta, Julia Iwaniuk (I miejsce), zespół 3 gimnazjalistek ,,JAGAJUL”-J. Szemietucha, A. Omelaniuk, J. Szefer. ( II miejsce) oraz chór szkolny CORDA VOX pod kier. T.Jezuita ( I miejsce). Oprócz oklasków wykonawcy otrzymywali pamiątkowe statuetki, dyplomy i cukierki oraz pyszny obiad.

Link do artykułu na stronie podlasie24

W Rokitnie śpiewali piosenki wakacyjne

• JEDYNKA – NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE

22.06.2017 09:53

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Powiatu Bialskiego organizowanym przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. W rywalizacji szkół podstawowych w ramach Igrzysk powyżej 100 uczniów sklasyfikowanych zostało 25 placówek z powiatu bialskiego ziemskiego. Terespolska Jedynka była bezkonkurencyjna, zdobywając w ogólnej klasyfikacji 1045 punktów, wyprzedzając  tym samym Międzyrzecką Trójkę o 134 punkty.  To spektakularne zwycięstwo zawdzięczamy przede wszystkim lekkoatletom, koszykarzom oraz piłkarzom. Uczniowie, którzy przyczynili się w znacznym stopniu do sukcesu to: Filip Kurasiński VI b, Bartek Zajko VIb, Igor Arseniuk VIb, Arek Jaszczyk VIb, Kuba Lewkowicz VIb, Piotr Jeromin Via, Igor Klujewski VIc, Dawid Zasiuk Va, Maciej Raszplewicz Va, Kuba Kurylonek Vb, Czarek Zaorski Vb, Kacper Machnowski Vb, Kuba Zasiuk IIIb, Martyna Czarnołęcka Va, Maja Roślik IVb. Za przygotowanie uczniów do poszczególnych zawodów odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego:  p. Grzegorz Machnowski, p. Grzegorz Jakuszko, p. Małgorzata Maciejewicz. W tym miejscu należy podkreślić  również dużą rolę Pana Dyrektora Zenona Iwanowskiego, który z wielkim zaangażowaniem motywował nauczycieli i uczniów do pracy oraz towarzyszył im w ich zmaganiach.
      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za trud i poświęcenie, które pozwoliło naszej szkole osiągnąć tak znaczący sukces. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku utrzymamy miejsce na podium.

• Sukces sportowy Pauliny Tymon

16.06.2016 22:23

Paulina Tymon  w sezonie 2015/2016 występowała w reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Młodziczka.
      Wyżej wymieniona (wraz z całą drużyną) w dniach 10-12.06.2016 w Łodzi zajęła III miejsce w Polsce w Ogólnopolskich Rozgrywkach Młodziczek.

16.06.2016 22:16

1. II miejsce w Finale Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
      Skład reprezentacji dziewcząt gimnazjum – Buczyło Patrycja, Pilipczuk Klaudia, Maciuk Dominika, Płandowska Oliwia, Szelest Karolina, Barmosz Ewelina, Panasiuk Klaudia, Wic Zuzanna, Parafiniuk Katarzyna, Denis Martyna, Zielonka Wanessa.
      Skład reprezentacji chłopców gimnazjum – Gryciuk Kamil, Sawicki Mateusz, Breczko Łukasz, Michalczuk Jakub, Pietrusik Michał, Wawryszewicz Adam, Guziuk Hubert, Tymon Jakub, Wasiluk Mateusz, Jaworski Mateusz, Łukaszuk Mikołaj.

2. BIEGI ULICZNE IM. W. KOZŁOWSKIEGO W TERESPOLU
      Im – Klaudia Pilipczuk
      IIIm Adam Wawryszewicz

3. WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
      IIm – Patrycja Buczyło

4. POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE w Rokitnie
      I m – Patrycja Buczyło
      II m – Klaudia Pilipczuk

5. VIII Katyńskie Biegi Przełajowe w Terespolu
      Im – Patrycja Buczyło
      IIIm – Klaudia Pilipczuk

6. III MIEJSCE W FINALE POWIATU W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT
      Skład drużyny – Paulina Fedorowicz, Anna Mielniczuk, Iza Orepuk, Katarzyna Parafiniuk, Klaudia Panasiuk, Dominika Maciuk i Klaudia Pilipczuk.

7. I MIEJSCE W FINALE POWIATU W SZACHACH DRUŻYNOWO
      Skład drużyny: Marek Prokopiuk, Krystian Pastuszuk, Michał Dąbrowski, Julia Zaorska

8. I MIEJSCE W VI BIALSKIEJ LIDZE SZACHOWEJ –  Marta Michalak

9. II MIEJSCE W VI BIALSKIEJ LIDZE SZACHOWEJ - Marek Prokopiuk

10. III MIEJSCE W VI BIALSKIEJ LIDZE SZACHOWEJ – Ola Leszek

11. INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA
      Patrycja Buczyło- I miejsce w biegu na 1000m
      Adam Wawryszewicz – III miejsce w skoku w dal

1. III MIEJSCE W FINALE POWIATU W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
      SKŁAD DRUŻYNY: Jawtoszuk Karol, Łazuga Kondrad, Zrol Michał, Zajko Bartek, Kurasiński Filip, Raszplewicz Maciej, Zasiuk Dawid,  Jaszczyk Arkadiusz.

2. I MIEJSCE W FINALE POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM
      Dziewczęta: Kowal Paulina, Parafiniuk Iga, Marczuk Alicja, Saj Katarzyna, Sołoducha Marta, Pawluczuk Patrycja
      Chłopcy: Łazuga Konrad, Zrol Michał, Jaszczyk Arkadiusz, Arseniuk Igor, Kurasiński Filip, Terpiłowski Mateusz

3. VIII Katyńskie Biegi Przełajowe w Terespolu