• Bawimy się i uczymy w domu

• 07.04.2021 20:47
      • W przedszkolu już nie możemy się doczekać, kiedy wrócą wszystkie nasze przedszkolaki – mamy nadzieję, że nastąpi to bardzo szybko.

Mamy wiele pomysłów na zabawy, prace i zajęcia – oczywiście w wiosennym klimacie. Nasze maluchy z najmłodszych grup bardzo lubią kolorować- zamieszczamy wiosenne kolorowanki do wydrukowania w domu – mamy nadzieję, że się przydadzą.

Nasze najmłodsze przedszkolaki, zwłaszcza przed południowym odpoczynkiem, bardzo lubią słuchać bajek. Zachęcamy do codziennego czytania dzieciom – chociaż przez 20 minut, a na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Czytanie dzieciom książek:

- rozbudza ciekawość świata;

- stymuluje rozwój mózgu;

- wspomaga rozwój mowy i usprawnia pamięć;

- buduje więzi emocjonalne;

- rozwija wyobraźnie.

To zaledwie kilka z wielu powodów, dla których powinniśmy wprowadzić czytanie do codziennego planu naszego dnia.

Bo jak pisała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Kamila Korneluk

Marzenna Grygorowicz