• Dzień Pszczoły

• 27.05.2021 22:19
      •

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Od wielu lat leśnicy, pszczelarze, nauczyciele, ekolodzy oraz wiele innych instytucji, zwracają uwagę na ogromne znaczenie pszczół w procesie pozyskiwania pożywienia i egzystencji ludzkości.

Od najmłodszych lat kładziemy nacisk na kształtowanie postaw proekologicznych mających wpływ na dalsze losy naszej planety. Grupa 5 – latków poprzez zabawy i działania edukacyjne dowiedziała się jaką role pszczoły odgrywają w życiu każdego z nas. Spotkanie odbyło się w towarzystwie gościa specjalnego Pszczółki Mai, która częstowała dzieci pysznym, zdrowym miodem.  Na zakończenie naszego spotkania wyruszyliśmy na teren przedszkola by z materiałów dostępnych na zewnątrz stworzyć poidełko dla owadów, tak ważny element dla pszczół i owadów podczas upałów. Dzieci miały za zadanie zebrać materiały takie jak: kamienie, szyszki, korę drzew, patyki i kwiaty. Ostatnim etapem tworzenia poidełka było wlanie wody do pojemnika i tu zaskoczył nas deszcz, który dokończył nasze dzieło. Zachęcamy wszystkim do samodzielnego tworzenia poidełek i dbania o naszych najmniejszych przyjaciół.

A. Antoniuk