• Wizyta na ranczo "Alpaka u Bedenaka"

• 28.09.2022 21:49
      • W poniedziałkowy poranek 26 września trzy grupy 6- latków wyruszyły na wycieczkę do Żukowa. Gościliśmy na ranczo „Alpaka u Bedenaka”. Miejsce przyjazne dzieciom pod wieloma względami, jednym z nich jest obcowanie z naturą i zwierzętami biegającymi po terenie ośrodka, które mogliśmy głaskać, karmić, prowadzać i obserwować.  Dzieci miały okazję zobaczyć alpaki, daniele, króliki, owce, mini kozy i kangury.

• Najciekawszym i najbardziej imponującym momentem dla dzieci była możliwość prowadzania alpaki. Nasz przewodnik podał dzieciom zasady jakie panują podczas prowadzania alpak, następnie każdy chętny mógł spacerować po terenie całego ośrodka, oczywiście jeśli alpaka tego chciała. Dzieci podczas warsztatów plastycznych wykonały swoje własne włochate alpaki, nadając im imiona. Na zakończenie wizyty na ranczo, upiekliśmy kiełbaski na ognisku by mieć siłę na dalszą podróż do Okuninki i spacer nad brzegiem Jeziora Białego. Korzystając z okazji pani Agnieszka opowiedziała dzieciom historię o krokodylu. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.

Wychowawcy 6-latków.