• RYWALIZACJA JAK NA Igrzyskach Olimpijskich.

   • 03.06.2021 15:58
   • Zgodnie z ceremoniałem olimpijskim rozpoczął się Dzień Dziecka w naszej szkole. W igrzyskach uczestniczyły dzieci z klas I- III.  Celem tego przedsięwzięcia było promowanie sportu, zdrowego stylu życia, propagowanie idei olimpijskiej i zasad fair play, budowanie więzi poprzez wspólną zabawę

    W tym roku obchodzimy 125 rocznicę Igrzysk I Olimpiady, która odbyła się w Atenach w 1896 roku. Szkolna Olimpiada odbyła się w formie festynu sportowo – rekreacyjnego, bez żadnego współzawodnictwa między dziećmi.

    Gościem specjalnym imprezy była Pani Izabela Trzaskalska – (uczestniczka Mistrzostw Europy Berlin 2018r, Mistrzostw Świata Londyn 2017r, uczestniczka Mistrzostw Świata w półmaratonie w Gdyni 2020. Pni Iza uzyskała minimum Olimpijskie na Igrzyska w Tokio. Wielokrotna Medalistka Polski). Pni Iza przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich dzieci, a następnie wspólnie wszyscy razem uczestniczyli w biegu dookoła szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały czekoladowe medale, które wspólnie wręczali: Dyrektor szkoły Zenon Iwanowski, Burmistrz Miasta Terespol pan Jacek Danieluk i pani Dyrektor Edyta Krzemińska. Następnie mali sportowcy brali udział w konkurencjach dostosowanych do ich wieku i potrzeb. Po zakończeniu wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i rozeszli się uśmiechnięci i zadowoleni.

     

   • Wróć do listy artykułów