• Ochrona środowiska naszym wspólnym celem

• 13.06.2023 09:38
      • W ramach kształcenia ekologicznego młodzież i dzieci z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu po raz kolejny uczestniczyli w działaniach związanych z ochroną środowiska naturalnego w okolicach Terespola.

• Tym razem dzieci z klasy 5 b sadziły klon złocisty i jarząb szwedzki. Akacja była możliwa dzięki udostępnieniu przez Morską Agencję Gdynia terenu oraz 40 sadzonek.  To już kolejny rok, kiedy uczniowie współpracują z tą firmą . W ubiegłym roku MAG przyczynił się do wzmacniania postaw proekologicznych sponsorując konkurs filmowy, plastyczny i fotograficzny. Konkursy wpisały się na stałe w repertuar szkoły. Działania proekologiczne i kształcenie postaw prospołecznych na terenie ZSP nr 1 zaczęły przynosić wymierne korzyści w postaci zmiany postrzegania świata przez dzieci i młodzieży, Uczniowie terespolskiej jedynki potrafią z własnej woli, nie oczekując nic zamian posprzątać fragmenty naszego miasta i chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje i konkursy związane z ochroną środowiska. Cieszy też fakt, że w tego typu inicjatywy włączają się prywatne firmy sponsorujące tego typu działania.